Golden Bay

Złota Plaża

Większość plaż na archipelagu maltańskim jest kamienista. To sprawia, że piaszczyste plaże są tym bardziej cenne. Na stronie Golden Bay znajduje się piaszczysta plaża, która często uważana jest za najpiękniejszą na Malcie.

Golden Bay Szczyci się drobnym złotym piaskiem, czystością i stosunkowo łagodnym wejściem do morza. Znajduje się w szerokiej zatoce z ładnym otoczeniem, a nurkowanie z rurką jest dobre wzdłuż krawędzi w pobliżu skalistych brzegów.

Wyszukiwanie zakwaterowania na Malcie

W sezonie letnim zalecamy przybycie na plażę przed 9 rano, ponieważ po tym czasie trudno będzie znaleźć wolne miejsce.

Udogodnienia na plaży

Golden Bay to idealne miejsce dla tych, którzy szukają pięknej scenerii, wystarczająco dużej plaży i niezbędnych udogodnień w postaci kilku restauracji, toalet, pryszniców oraz wypożyczalni leżaków i parasoli.

Jednocześnie na plaży jest wystarczająco dużo miejsca dla tych, którzy nie chcą wypożyczać leżaków.

Bardziej naturalną alternatywę z mniejszą liczbą restauracji i odwiedzających można znaleźć około 1 km dalej w zatoce Ghajn Tuffieha.

.

Zakwaterowanie na plaży

Tuż przy plaży znajduje się luksusowy kompleks hotelowy Radisson Blu Resort & Spa, Malta Golden Sands. Ceny za noc w pokoju dwuosobowym wahają się od 180 eur do 250 eur w zależności od sezonu i dostępności.

Ceny leżaków i restauracji

Wypożyczenie dwóch leżaków i parasola na dzień kosztuje około 17 eur. Lazy Carrot Można również skorzystać z szafek do przechowywania rzeczy osobistych za 5 eur.

Na kilku stoiskach można również zapłacić za różne aktywności wodne, takie jak wypożyczenie skutera (65 eur / 20 minut), wypożyczenie kajaka (20 eur / 60 minut) lub może jazda na nadmuchiwanym bananie wodnym (40 eur).

Jedzenie w restauracjach jest znacznie droższe niż w mniej uczęszczanych miejscach. Za normalny lunch zapłacisz około 20 eur.

Jak się tam dostać

Plaża znajduje się w rejonie Mellieha w pobliżu miasta Manikata, około 20 km od lotniska.

Dojazd samochodem

Tuż obok plaży znajdują się dwa większe parkingi. Mniejszy parking jest bezpłatny (lub z obsługą korygującą ruch, która oczekuje niewielkiego napiwku w wysokości około 2 eur).

Większy parking jest płatny. Koszt to 10 eur za dzień.

W sezonie letnim oba parkingi mogą być całkowicie zapełnione po godzinie 9 rano. Później można zaparkować wzdłuż drogi, ale drogi są wąskie i ryzyko zarysowania samochodu jest wysokie.

Zarezerwuj samochód na lotnisku Malta

Autobusem

Latem zalecamy korzystanie z usług autobusowych. Około 50 metrów od plaży znajduje się przystanek autobusowy "Ghajn Tuffieha", który jest obsługiwany przez następujące linie (średnio 1-2 razy na godzinę każda).

Kliknij numer linii, aby zobaczyć mapę i rozkład jazdy.

  • Linia 44 z Valletty, Mosty, Mgarr i Birkirkara oraz Mosty (częstotliwość 30 minut)
  • Linia 101 z miast Mellieha, Cirkewwa, Mgarr, z Popeye the Sailor's Village i z portu łodzią na Gozo lub Comino (częstotliwość 60 minut)
  • Linia 223 z Bugibba (częstotliwość 60 minut)
  • Linia 225 ze Sliemy, San Giljan (Paceville), Pembroke i Bugibby (częstotliwość 60 minut).

Ceny biletów i więcej informacji na temat autobusów na Malcie można znaleźć w rozdziale Transport.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Malta.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.