Armier Bay

Zatoka Armier

Z dala od głównych nurtów turystycznych leżą dwie mniejsze naturalne piaszczyste plaże w zatoce Armier na samej północy wyspy Malta.

Szukaj zakwaterowania na Malcie

Mała piaszczysta plaża ma również betonowy pomost ze schodami do morza. Zatoka Armier jest odwiedzana głównie przez mieszkańców do pływania i opalania się i jest mniej zatłoczona niż bardziej znane plaże.

Wejście do wody jest stopniowe, a chropowata rzeźba terenu wokół krawędzi zatoki zapewnia dobre warunki do nurkowania z rurką.

Udogodnienia i udogodnienia na plaży

Na plaży znajdują się dwie restauracje, w których można również wypożyczyć leżaki i parasole (do 15 EUR za zestaw 2 leżaków i parasola).

Oferowane są sporty wodne, zwłaszcza na plaży Little Armier. Szczególnie popularny jest kitesurfing, do którego warunki wietrzne na północnym wybrzeżu Malty są idealne.

.

Zakwaterowanie przy plaży

W bezpośrednim sąsiedztwie zatoki Armier nie ma hoteli ani pensjonatów. Najbliższe zakwaterowanie znajduje się w pobliżu przystani promowej w Comino, około 3 km od plaży, gdzie można się zatrzymać Labranda Riviera Hotel & Spa ****.

Jak się tam dostać

Armier Bay jest idealnym miejscem dla osób wynajmujących samochód na Malcie. Miejscowość jest łatwo dostępna z głównej drogi prowadzącej do portu promowego w kierunku Gozo. Skręć na rondzie nad plażą Ghadira i przejedź około 2,5 km wąską drogą. Skręt do Armier Bay jest oznakowany.

Nie ma autobusów do Armier Bay, najbliższy przystanek autobusowy znajduje się w wiosce Mafra, ale stamtąd jest co najmniej 30 minut spacerem.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Malta.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.