Malta - gdzie spać

Comino

Wybierasz się na wakacje do Malty? Sprawdź, które lokalizacje i miasta są najlepsze, najtańsze i najbardziej praktyczne pod względem zakwaterowania na Malcie.

Gdzie się zatrzymać na Malcie

Cały kraj Malty jest mniejszy niż zwykłe europejskie miasta. Na podstawie danych i statystyk może się wydawać, że znalezienie odpowiedniej lokalizacji i kurortu na Malcie może nie być takim problemem, ale o ile nie chcesz wynajmować samochodu, Malta jest już na tyle duża, że zdecydowanie warto poświęcić kilka chwil przed podróżą, aby zaplanować, gdzie się zatrzymać.

Znajdź zakwaterowanie - Malta

Mellieha (plaże)

Kurort Mellieha na północy Malty jest prawdopodobnie najbardziej typowym kurortem plażowym na całej wyspie. Wyłożony najdłuższymi i najszerszymi plażami na Malcie, oferuje mnóstwo atrakcji i bardzo szeroką gamę zakwaterowania, od bardziej luksusowych ośrodków all inclusive po mniejsze rodzinne apartamenty i pensjonaty.

Mellieha to typowy ośrodek wypoczynkowy idealny na wakacje na plaży w jednym miejscu. Ceny zakwaterowania są tu jednak stosunkowo wysokie i należą do ponadprzeciętnych na Malcie. Z Mellieha jest również najbliżej do słynnej wioski filmowej Popeye the Sailor.

Obszar Mellieha obejmuje również półwysep Marfa, gdzie znajdują się słynne maltańskie plaże Ramla Bay i Paradise Bay.

.

St. Paul's Bay, Bugibba (plaże i kurorty)

Trójmiasto tworzące jeden duży kurort z prawdopodobnie największą liczbą hoteli, Mellieha jest idealnym wyborem dla mniej wymagających plażowiczów.

Ceny są tu niższe niż w położonym bardziej na północ kurorcie Mellieha, ale idzie to w parze z mniejszymi, niezbyt ładnymi plażami i bardzo ruchliwą promenadą pełną barów i dyskotek, które nie każdemu mogą odpowiadać. Z drugiej strony kurorty mają dobre połączenia autobusowe, w szczególności z plażą Mellieha, a także z Vallettą i okolicznymi miastami.

W obrębie St. Paul's Bay znajdują się również popularne plaże zachodniego wybrzeża - Golden Beach

.

San Giljan, Sliema (życie nocne)

Najbardziej znane kurorty i centra życia nocnego San Giljan i Sliema, które obejmują również centrum rozrywki Paceville, logicznie oferują największe zagęszczenie wszelkiego rodzaju zakwaterowania.

Centrum Sliemy znane jest z dostępności stosunkowo tanich prywatnych apartamentów, a nawet ceny większych hoteli są tu niższe niż w spokojniejszych nadmorskich kurortach w innych częściach wyspy.

Zakwaterowanie w Sliema lub San Giljan (Saint Julians) jest idealne dla tych, którzy nie zamierzają wynajmować samochodu, to tutaj znajduje się największa liczba linii autobusowych przecinających wyspę, aby zabrać Cię wszędzie.

.

Valletta (zabytki i punkt wyjścia do zwiedzania)

Stolica Malty, Valletta, ma największą koncentrację niedrogich apartamentów i kwater prywatnych, a także drogich hoteli butikowych. Zakwaterowanie w Valletcie jest idealne dla tych, którzy chcą zwiedzić wyspę, ponieważ to stąd odjeżdża największa liczba linii autobusowych do wszystkich zakątków Malty.

.

Marsaxlokk (lokalne miasto)

Popularne, urocze miasteczko rybackie Marsaxlokk na południu Malty przyciąga turystów kolorowymi domami i swobodną atmosferą małego nadmorskiego miasteczka. Znajdziesz tu głównie lepszej jakości mniejsze pensjonaty, domy gościnne i hotele butikowe. Marsaxlokk to idealne miejsce na spokojne, beztroskie wakacje, ale ceny zakwaterowania należą do najwyższych na Malcie.

.

Gozo (plaże, przyroda i zabytki)

Sąsiednia wyspa Gozo to idealne miejsce na spędzenie wakacji w otoczeniu pięknej przyrody i z wyraźnie mniejszą liczbą turystów. Zobacz szczegółowy przewodnik po Gozo i informacje o zakwaterowaniu na Gozo.

Ceny zakwaterowania na Malcie

Malta oferuje wszystkie rodzaje zakwaterowania, od tanich wieloosobowych hosteli po luksusowe nadmorskie kurorty all-inclusive. Ceny wszystkich rodzajów zakwaterowania różnią się znacznie w zależności od pory roku i sezonu. Niski sezon (od października do maja) jest jednym z najtańszych nadmorskich miejsc na Malcie.

  • Klasyczne 3* hotele z dobrymi ocenami - od 60 eur do 80 eur
  • Tańsze pensjonaty - od 35 eur do 50 eur

Zobacz ceny zakwaterowania na Malcie

Natomiast w głównym sezonie letnim (lipiec i sierpień, częściowo czerwiec i wrzesień) ceny wzrastają kilkukrotnie. Ponadto, ze względu na mniejszy rozmiar Malty, hotele często wyprzedają się z wielomiesięcznym wyprzedzeniem na lato. Jeśli chcesz znaleźć tańsze zakwaterowanie latem, nie wahaj się zrobić tego z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem, najlepiej rezerwując z bezpłatną polityką anulowania rezerwacji i sprawdzaj portale rezerwacyjne w czasie, aby sprawdzić, czy tańszy lub lepszy hotel staje się dostępny.

  • Klasyczne 3-gwiazdkowe hotele z dobrymi ocenami - od 70 do 130 EUR
  • Tańsze pensjonaty i domy gościnne - od 50 eur do 100 eur
  • Ośrodki all inclusive tuż przy plaży - od 120 eur do 250 eur
Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.