Dingli Cliffs

Klify Dingli

Klify Dingli, w pobliżu miejscowości o tej samej nazwie na zachodnim wybrzeżu Malty, są jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji przyrodniczych.

Szukaj zakwaterowania na Malcie

Majestatyczna ściana białych klifów wznosi się prostopadle od morza na wysokość 253 metrów, co czyni ją również najwyższym punktem w całym kraju w miejscu zwanym Ta'Dmejrek.

Punktem wyjścia dla krótkich spacerów wzdłuż drogi jest mała kaplica św. Marii Magdaleny na południe od wioski Dingli.

.

Spacery po klifach

Patrząc na mapy turystyczne (np. en.mapy.cz), może się wydawać, że wzdłuż klifów Dingli znajduje się wiele szlaków turystycznych.

Rzeczywistość jest jednak inna i większość szlaków prowadzi wzdłuż drogi.

Najlepszy spacer z widokiem na klify można odbyć na małym cyplu około 1 km na południe od kaplicy św. Marii Magdaleny (lokalizacja na en.mapy.cz) lub w pobliżu stacji radarowej (lokalizacja na en.mapy.cz).

.

Przygotuj się na zapierające dech w piersiach widoki na Morze Śródziemne, małe pola opadające stromo w dół, a przede wszystkim zapierające dech w piersiach zachody słońca.

.

Rejsy łodzią wokół klifów

Najbardziej spektakularny widok na klify Dingli można jednak podziwiać z łodzi.

Ponieważ na całym zachodnim wybrzeżu nie ma większego miasta, wycieczki łodzią do klifów Dingli są zwykle organizowane z Valletty lub kurortów po drugiej stronie wyspy. Zazwyczaj są one częścią jednodniowych wycieczek po wyspie Malta i Comino.

Ceny rejsów wahają się od 55 eur do 65 eur. Rejsy można zarezerwować na przykład na stronach internetowych tych firm.

Jak się tam dostać

Droga Triq Panoramika biegnie wzdłuż całych klifów, które rozciągają się na ponad 3 km i można do nich dotrzeć w 30 minut samochodem z Valletty.

Samochodem

Wzdłuż drogi znajdują się małe improwizowane bezpłatne parkingi. Największy parking znajduje się przy kaplicy św. Marii Magdaleny (lokalizacja na google.com/maps), gdzie działa również kilka straganów z przekąskami i pamiątkami.

Zarezerwuj samochód na lotnisku na Malcie

Klify są oznakowane na wszystkich skrzyżowaniach w szerszym obszarze i pojawiają się we wszystkich znanych nawigacjach satelitarnych.

.

Autobusem

Autobus 201 kursuje również co godzinę wzdłuż drogi wzdłuż klifów.

Kursuje on z historycznego miasta Mdina na lotnisko i zatrzymuje się po drodze w wiosce Siggiewi, megalitycznym kompleksie świątynnym Hagar Qim i jaskini Blue Grotto. Na obu końcach, w Mdinie i na lotnisku, można następnie przesiąść się do innych linii autobusowych kursujących po całej Malcie.

Ceny biletów i więcej informacji na temat autobusów na Malcie można znaleźć w rozdziale Transport.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Malta.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.