Rauðisandur

Raudisandur

Jedna z najpiękniejszych islandzkich plaż, Rauðisandur, znajduje się w pięknym i zacisznym regionie Westfjords, w niewielkiej odległości od słynnych ptasich klifów Látrabjarg. Płaska plaża o długości ponad 9 km leży na całkowicie niezamieszkanym obszarze nagich wzgórz i wyróżnia się spośród innych plaż na Islandii, ponieważ nie składa się z czarnego piasku wulkanicznego.

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Islandii

Rauðisandur jest pokryty drobnym złotym, a czasem czerwonawym piaskiem, stąd jego nazwa, która tłumaczy się na angielski jako "Red Sands".

Spacer wzdłuż pozornie niekończącej się plaży jest jednym z najbardziej magicznych momentów podczas podróży po słabo zaludnionej zachodniej Islandii. W pogodne dni można stąd nawet zobaczyć mały lodowiec Snæfellsjökull.

Jak się tam dostać?

Droga z Reykjaviku ma około 390 km długości, w większości asfaltową drogą 62, która na ostatnich krótkich odcinkach jest zastąpiona drogami gruntowymi 612 i 614. W szczególności droga 614 jest bardzo kręta i wąska, ale latem jest przejezdna z zachowaniem ostrożności dla wszystkich rodzajów pojazdów, natomiast zimą jest całkowicie zamknięta.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Islandia.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.