Cape Greco

Cape Greco

Przylądek Greco jest najbardziej wysuniętym na wschód punktem Republiki Cypryjskiej i jednym z najczęściej odwiedzanych rezerwatów przyrody na wyspie. Wejdź na skałę i podziwiaj niezapomniane widoki na otwarte morze. Będziesz wspinać się ścieżkami prowadzącymi do wysokich skalistych klifów, gdzie możesz usiąść na ławce i obserwować bezkresne morze.

Wstęp do Parku Narodowego Cape Greco jest bezpłatny.

Należy wziąć pod uwagę, że na sam czubek przylądka nie można dotrzeć, ponieważ jest to baza wojskowa armii brytyjskiej.

Najtańsze hotele na Cyprze

Klify, jaskinie i widoki

Wokół całego wybrzeża rezerwatu Cape Greco biegnie oznakowany szlak turystyczny, którym spaceruje się całkiem wygodnie, ale niezbędnym wyposażeniem są przynajmniej adidasy. Główną atrakcją spaceru po wybrzeżu są fotogeniczne postrzępione klify, małe morskie jaskinie i widoki. Zwłaszcza widoki wschodzącego i zachodzącego słońca, błękitnego morza i piaszczystych żółtych drapieżnych skał.

.

W punkcie widokowym około 1 km od przystanku autobusowego można odwiedzić ciekawą rzeźbę Pomnik Pokoju.

Szlak biegnie miejscami wzdłuż nagich skalistych równin, po czym zagłębia się w pachnące lasy niskich sosen. Na miejscu znajduje się łącznie 9 oznakowanych szlaków; podstawowe pojęcie o lokalizacji na mapie zapewni np. en.mapy.cz.

Pływanie i morze

Nie spodziewaj się wygodnych plaż na Cape Greco. Pływanie jest prawdopodobnie możliwe po wschodniej stronie w Błękitnej Lagunie, małej zatoce z krystalicznie czystą wodą, gdzie panują świetne warunki do snorkelingu. Dostęp do wody jest jednak utrudniony przez duże i dość strome głazy.

Jak się tam dostać

Aby się tam dostać, wsiądź do autobusu numer 101 i 102 z Ayia Napa i Protaras i wysiądź na przystanku Cape Greco. Autobus ten zabierze Cię również na najlepsze plaże w okolicy Ayia Napa, takie jak Konnos Beach lub Fig Tree Bay.

Bilet kosztuje 1,50 eur w jedną stronę lub można skorzystać z biletów dziennych, patrz informacje w lokalizacji Ayia Napa.

Można również dojechać bezpośrednio do Cape Greco i zaparkować w dowolnym miejscu za darmo.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Cypr.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.