Nissi Beach

Nissi Beach

Jedną z najlepszych plaż na Cyprze i plażą znaną w całej Europie, której nie można przegapić, jest Nissi Beach, około 1,5 km od centrum Ayia Napa. Nissi Beach to świetne miejsce dla miłośników dobrze dostępnych plaż z pełnym zapleczem, czystą wodą i zadbanym otoczeniem.

  • Drobny, jasny piasek
  • Bardzo płytka woda i stopniowe wejście do morza bez skał
  • Spokojne morze chronione przed wiatrem
  • Wymiary około 400 x 50 metrów

Hotele w pobliżu plaży Ayia Napa

Kąpielisko i udogodnienia plażowe

Plaża Nissi ma charakter miejski, otoczona jest resortami hotelowymi, które jednak nie zdobią otoczenia wieżowcami, a raczej ukryte są za pasami palm. Widok z plaży jest zdominowany przez piękną skalistą wysepkę oddaloną o około 50 metrów, do której można łatwo dopłynąć.

Pływanie na plaży Nissi jest idealne dla rodzin z dziećmi, zwłaszcza że morze jest płytkie nawet 100 metrów od brzegu. Możesz nie tylko nauczyć swoje dzieci pływać w bezpiecznych, płytkich i spokojnych wodach, ale także grać z nimi w różne gry wodne.

Wstęp na plażę nie jest płatny, a na jej terenie znajduje się pełne zaplecze w postaci wielu restauracji i barów, niewielkiego parku wodnego, różnych sportów wodnych i atrakcji oraz oczywiście wypożyczalni leżaków i parasoli (15 euro za zestaw składający się z jednego parasola i dwóch leżaków).

Hotele w pobliżu plaży Nissi

Kilka hoteli i kurortów otacza plażę, ale sława Nissi zbiera swoje żniwo w postaci wyższych cen, które zaczynają się od 120 eur za noc dla 2 osób w szczycie sezonu.

Transport

Plaża Nissi znajduje się w pobliżu głównej drogi przez Ayia Napa, a tuż przy plaży znajduje się bezpłatny parking. Zapełnia się on jednak bardzo szybko i około 9 rano nie ma gdzie się zatrzymać.

Dlatego lepiej jest korzystać z autobusów, które zatrzymują się około 70 metrów od plaży. Zatrzymują się tu dalekobieżne połączenia InterCity z Larnaki i Nikozji, a także lokalny transport publiczny OSEA, który zabierze Cię do aquaparku, centrum Ayia Napa, Cape Greco i Protaras.

Linie 101, 102, 201, 501, 502, 510, 704, 705, 709, 710, 711 zatrzymują się przy plaży.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Cypr.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.