Cypr
Cypr

Wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą na Cypr

Plaża Makronissos

David Eiselt zaktualizowany 18. 3. 2024
Plaża Makronissos

Kurort Ayia Napa we wschodniej części Cypru szczyci się wieloma plażami, z których niektóre należą do najbardziej znanych na Cyprze. Plażą numer 1 jest słynna plaża Nissi, jednak według wielu osób naprawdę najpiękniejszą plażą w Ayia Napa jest plaża Makronissos.

  • Drobny, jasny piasek
  • Bardzo płytka woda i stopniowe wejście do morza bez skał
  • Spokojne morze chronione przed wiatrem
  • Wymiary około 200 x 150 metrów

Hotele w pobliżu plaży Ayia Napa

Kąpielisko i udogodnienia plażowe

Plaża Makronissos znajduje się już poza miastem, otoczona tylko kilkoma hotelami i poza tym ładnym wiejskim otoczeniem. Plaża Makronissos jest więc znacznie spokojniejsza niż Nissi. W rzeczywistości plaża łączy małą skalistą wyspę z linią brzegową, tworząc dwie laguny - można pływać po obu stronach plaży.

Wejście na plażę nie jest płatne, a na miejscu znajduje się pełne zaplecze w postaci wielu restauracji i barów, niewielkiego parku wodnego, różnych sportów wodnych i atrakcji oraz oczywiście wypożyczalni leżaków i parasoli (7,50 euro za zestaw składający się z jednego parasola i dwóch leżaków).

Hotele w pobliżu plaży Makronissos

Kilka hoteli i kurortów otacza plażę, ale sława Makronissos zbiera swoje żniwo w postaci wyższych cen, które zaczynają się od 4 0 eur za noc dla 2 osób w szczycie sezonu.

Transport

Plaża Makronissos znajduje się w pobliżu głównej drogi biegnącej przez Ayia Napa, a tuż przy plaży znajduje się bezpłatny parking. Jednak zapełnia się on bardzo szybko i nie ma gdzie się zatrzymać około 9 rano.

Dlatego lepiej jest korzystać z autobusów, które zatrzymują się około 70 metrów od plaży. Zatrzymują się tu dalekobieżne połączenia InterCity z Larnaki i Nikozji, a także lokalny transport publiczny OSEA linii 101 i 102, który zabierze Cię do aquaparku, centrum Ayia Napa, Cape Greco i Protaras.

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.