Plaża Makronissos

Plaża Makronissos

Kurort Ayia Napa we wschodniej części Cypru szczyci się wieloma plażami, z których niektóre należą do najbardziej znanych na Cyprze. Plażą numer 1 jest słynna plaża Nissi, jednak według wielu osób naprawdę najpiękniejszą plażą w Ayia Napa jest plaża Makronissos.

  • Drobny, jasny piasek
  • Bardzo płytka woda i stopniowe wejście do morza bez skał
  • Spokojne morze chronione przed wiatrem
  • Wymiary około 200 x 150 metrów

Hotele w pobliżu plaży Ayia Napa

Kąpielisko i udogodnienia plażowe

Plaża Makronissos znajduje się już poza miastem, otoczona tylko kilkoma hotelami i poza tym ładnym wiejskim otoczeniem. Plaża Makronissos jest więc znacznie spokojniejsza niż Nissi. W rzeczywistości plaża łączy małą skalistą wyspę z linią brzegową, tworząc dwie laguny - można pływać po obu stronach plaży.

Wejście na plażę nie jest płatne, a na miejscu znajduje się pełne zaplecze w postaci wielu restauracji i barów, niewielkiego parku wodnego, różnych sportów wodnych i atrakcji oraz oczywiście wypożyczalni leżaków i parasoli (7,50 euro za zestaw składający się z jednego parasola i dwóch leżaków).

Hotele w pobliżu plaży Makronissos

Kilka hoteli i kurortów otacza plażę, ale sława Makronissos zbiera swoje żniwo w postaci wyższych cen, które zaczynają się od 4 0 eur za noc dla 2 osób w szczycie sezonu.

Transport

Plaża Makronissos znajduje się w pobliżu głównej drogi biegnącej przez Ayia Napa, a tuż przy plaży znajduje się bezpłatny parking. Jednak zapełnia się on bardzo szybko i nie ma gdzie się zatrzymać około 9 rano.

Dlatego lepiej jest korzystać z autobusów, które zatrzymują się około 70 metrów od plaży. Zatrzymują się tu dalekobieżne połączenia InterCity z Larnaki i Nikozji, a także lokalny transport publiczny OSEA linii 101 i 102, który zabierze Cię do aquaparku, centrum Ayia Napa, Cape Greco i Protaras.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Cypr.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.