The Richard Haynes Boardwalk

Richard Haynes Boardwalk

Bridgetown na południowym wybrzeżu Barbadosu szczyci się piękną promenadą spacerową wzdłuż małych piaszczystych plaż i jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych na całej wyspie.

Szukaj zakwaterowania na Barbadosie

Nazwana na cześć byłego premiera Richarda Haynesa, drewniana promenada dla pieszych ciągnie się przez ponad 1,5 mili i jest wyłożona dużą liczbą ekskluzywnych restauracji, ulicznych restauracji, a na sąsiedniej ulicy znajduje się wiele fast-foodów i sklepów stacjonarnych, w tym supermarketów.

Popularne w dzień i w nocy

The Richard Hanyes Boardwalk Jest to popularne miejsce do uprawiania sportów, spacerów, ale także do hucznych wieczorów w lokalnych barach z muzyką na żywo.

Zatrzymują się tu turyści z kurortów i apartamentów, ale miejsce jest też bardzo popularne wśród mieszkańców, którzy lubią piknikować lub świętować różne ważne wydarzenia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Podczas gdy środkowa i wschodnia część promenady jest bardziej tętniąca życiem, z mnóstwem rozrywki i ludzi, zachodni koniec jest znacznie spokojniejszy.

.

Plaże i kąpiele

Szlak turystyczny graniczy ze stosunkowo wąskimi piaszczystymi plażami o szerokości od 2 do 10 metrów, jednak relaksująca atmosfera sprawia, że jest to jedno z najpopularniejszych miejsc do pływania.

Najszersze plaże z największą przestrzenią, wypożyczalniami leżaków i parasoli oraz dojrzałymi drzewami można znaleźć na obu końcach. Richard Haynes Boardwalk.

Zachodni kraniec jest znacznie spokojniejszy, otoczony willami, ośrodkami hotelowymi i małymi sztucznymi zatoczkami. Na wschodnim krańcu zatrzymaj się na słynnej plaży Rockley, która ma około 200 metrów długości.

Chociaż niektóre plaże przylegają do ośrodków hotelowych, są one zawsze otwarte dla publiczności bezpłatnie i bez ograniczeń, dla których korytarze dla pieszych są odgrodzone od głównej ulicy w regularnych odstępach czasu, oznaczone znakiem z napisem "Publiczny dostęp do plaży".

Wejście do wody jest tutaj stopniowe i piaszczyste. Wody przy południowym wybrzeżu są bardziej wzburzone, ale fale nie są niebezpieczne. Wręcz przeciwnie, można tu uprawiać wspaniały bodysurfing.

Zakwaterowanie przy plaży

Obszar wokół Richard Haynes Boardwalk można sklasyfikować jako dzielnice Hastings i Rockley, być może nieco niezorganizowane na pierwszy rzut oka, ale w rzeczywistości jeden z najlepszych obszarów do zakwaterowania.

W pobliżu plaż można znaleźć pełne udogodnienia, wiele restauracji, fast-foodów, supermarketów i usług, a dzielnice położone dalej od morza są bardzo ciche.

Ceny tańszych apartamentów wahają się od 3000 do 147 euro i te właśnie polecamy:

  • Pirate's Inn ** - czyste apartamenty typu studio w świetnej lokalizacji 100 metrów od plaży
  • Hotel PomMarine *** - prosty, czysty hotel z dobrą oceną w spokojnej okolicy 300 metrów od plaży.

Ale można też znaleźć lepsze kurorty tuż przy plaży. Niektóre z najlepszych to Sugar Bay Barbados **** lub Courtyard by Marriott Bridgetown ****.

Transport na plaże

Ulica oznaczona jako Highway 7 biegnie tuż obok wybrzeża z bardzo dużym natężeniem ruchu i ograniczonym parkingiem. Chociaż parkowanie w dowolnym miejscu na ulicy jest bezpłatne, jest bardzo mało miejsca (na przykład na zachodnim krańcu Boardwalk lub na Rockley Beach). Miejsca te zapełniają się jednak bardzo wcześnie rano.

Na autostradzie nr 7 znajduje się jednak duża liczba współdzielonych samochodów dostawczych (głównie trasy 11 i 3D), ale generalnie wszystkie te samochody (ZR) jadą do Bridgetown (dworzec autobusowy Constituion River), a z drugiej strony do Oistins lub na lotnisko (tylko 3D). Autobusy te kursują średnio raz na 5-10 minut.

Istnieją również autobusy kursujące ulicą do Bridgetown (stacja Fairchild Street) około 2 razy na godzinę, a także bezpośrednie połączenia do Speightstown (raz na godzinę lub dwie).

Szczegółowe informacje na temat podróżowania po wyspie można znaleźć w rozdziale Transport na Barbadosie.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Barbados.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.