Barbados
Barbados

Wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą na Barbados

Bridgetown

David Eiselt zaktualizowany 25. 2. 2024
Bridgetown

Stolica Barbadosu, Bridgetown, jest domem dla prawie połowy populacji wyspy. Służy jako węzeł komunikacyjny i atrakcja turystyczna, oferując nie tylko piękne plaże, ale także zabytki kolonialne i historyczne centrum wpisane na listę UNESCO.

Szukaj zakwaterowania na Barbadosie

Bridgetown może nie zachwycać na pierwszy rzut oka, ale na półdniową wycieczkę z kurortów jest absolutnie idealne. A jeśli nie chcesz wynajmować samochodu na Barbadosie, to jest to również świetne miejsce na dłuższe zakwaterowanie.

Zabytki i atrakcje

Centrum jest stosunkowo małe i można je przejść w ciągu godziny. Niektóre z największych atrakcji turystycznych to

  • Budynki Parlamentu - rząd Barbadosu mieści się w niewielkim kompleksie neogotyckich budynków zbudowanych w 1874 roku. Nie jest on dostępny dla zwiedzających.
  • Katedraśw. Michała - główny kościół Kościoła Anglii na Barbadosie i jeden z najstarszych zabytków na wyspie, pochodzący z 1665 roku i przebudowany w 1789 roku. Wstęp jest bezpłatny.
  • Garrison - historyczna dzielnica pełna fortów i kwater wojskowych położona na południe od centrum w pobliżu Pebbles Beach i zdominowana przez słynny tor wyścigowy Garrison Savannah, po którym można spacerować bezpłatnie, jeśli nie odbywają się wyścigi.
  • Mount Gay Rum Distillery - destylarnia najstarszego na świecie producenta rumu, w której odbywają się wycieczki dla zwiedzających.
  • George Washington House - dom na plantacji, w którym młody George Washington przebywał przez dwa miesiące ze swoim chorym bratem. Jest to jedyna rezydencja Waszyngtona poza jego rodzinnymi Stanami Zjednoczonymi. Dom służy obecnie jako muzeum.
  • Rihanna Drive - dawna Westbury New Road w Bridgetown została przemianowana na Rihanna Drive w 2017 roku. To dlatego, że znajduje się tam zielono-pomarańczowy dom, w którym dorastała światowej sławy piosenkarka Rihanna. Dom znajduje się na końcu ulicy. Przed domem znajduje się kafelek z jej imieniem, więc nie można go przegapić.

.

Za centrum Bridgetown uważa się Plac Bohaterów Narodowych, który połączony jest mostem dla pieszych nad niewielką rzeką Constitution River z Placem Niepodległości.

Chociaż Bridgetown znajduje się na wybrzeżu, w jego centrum nie znajdziesz naprawdę ładnej promenady dla pieszych wzdłuż nabrzeża.

Plaże i pływanie

W Bridgetown można natknąć się na najsłynniejszą plażę Barbadosu Pebbles Beach czasami nazywaną Carlisle Bay. Plaża ta jest jedną z najdłuższych na wyspie i oferuje wiele udogodnień dla tych, którzy kochają intensywne życie, spokój oraz nurkowanie z rurką i akwalungiem.

Zaledwie około 200 metrów od brzegu na głębokości od 3 do 25 metrów leży sześć zatopionych wraków statków.

Mniejsza plaża Brandons Beach znajduje się na północ od Bridgetown, w pobliżu portu i destylarni Mount Gay. Plaża ta jest wolna od udogodnień i stanowiłaby idealny krótki przystanek podczas wizyty w destylarni.

.

Zakwaterowanie w Bridgetown

Zatrzymaj się w centrum stolicy, jeśli nie masz wynajętego samochodu. Z Bridgetown autobusy i współdzielone taksówki (ZR) dowiozą Cię mniej więcej na całą wyspę i to dość często (zwykle co najmniej raz na godzinę).

Prawda jest jednak taka, że w samym centrum nie ma zbyt wielu ofert, a jedyne zakwaterowanie w dobrej cenie i stosunkowo dobrej jakości to Mariner Motel z cenami od 130 usd za noc dla 2 osób.

Inne zakwaterowanie można znaleźć przy Pebbles Beach, np. w Hilton Barbados Resort ***** lub Radisson Aquatica Resort Barbados ****.

Transport w Bridgetown

W ciągu 2 godzin można z łatwością dotrzeć pieszo do wszystkich zabytków i atrakcji w mieście.

Bridgetown służy głównie jako węzeł komunikacyjny do poruszania się po wyspie. Parkowanie może być problemem, ponieważ nie znajdziesz żadnych dużych bezpłatnych parkingów bezpośrednio w mieście, ale są płatne garaże lub możesz zatrzymać się za darmo w dowolnym miejscu na ulicy.

W Bridgetown znajdują się 4 dworce autobusowe, których szczegółowe lokalizacje, nazwy i miejsca docelowe zostały opisane w rozdziale Transport na Barbadosie.

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.