Barbados
Barbados

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odwiedzeniem Barbados

Barbados - jak się tu dostać

David Eiselt zaktualizowany 25. 2. 2024

Istnieją dwa sposoby, aby dostać się na Barbados: samolotem i statkiem. Nie ma jednak regularnych promów na wyspę, więc jedynym sposobem na dotarcie na Barbados statkiem jest luksusowy liniowiec oceaniczny.

Samolotem

Jeśli wybierasz się na Barbados na własną rękę bez zorganizowanego rejsu, nie możesz uniknąć podróży samolotem.

Barbados ma jeden punkt wjazdu, którym jest międzynarodowe lotnisko Grantley Adams. Kraj jest bardzo łatwo dostępny, zwłaszcza z USA, Kanady, ale także Europy, Ameryki Południowej i oczywiście okolicznych wysp karaibskich.

Barbados nie ma własnej dużej międzynarodowej linii lotniczej.

Połączenia wokół okolicznych wysp karaibskich są głównie zapewniane przez InterCaribbean Airways, LIAT i Caribbean Airlines.

W przypadku Grenadyn, dla których Barbados jest ważnym węzłem komunikacyjnym podczas podróży z Europy lub obu Ameryk, dobrym wyborem są linie lotnicze Grenadine Alliance.

Porównaj ceny lotów

Typowe ceny lotów w jedną stronę z Barbadosu na okoliczne wyspy wahają się od 150 usd do 250 usd, co czyni je jednymi z najdroższych na świecie pod względem odległości. Najtańsze loty są zazwyczaj na Antiguę i Barbudę, St Vincent i St Lucia.

Ceny biletów powrotnych z Europy wynoszą około 900 USD, a z Ameryki Północnej od 400 do 550 USD.

Łodzią

Jeśli kusi Cię rejs po oceanie, Barbados jest często wymienianym przystankiem podczas rejsów po Karaibach (najczęściej z Florydy). Istnieją niezliczone firmy, które organizują rejsy do bliższych i dalszych miejsc.

Obecnie nie ma połączenia promowego między Barbadosem a innymi wyspami karaibskimi.

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.