Barbados
Barbados

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odwiedzeniem Barbados

Barbados - tradycyjne jedzenie

David Eiselt zaktualizowany 25. 2. 2024

Kuchnia Barbadosu przeplata się z kuchnią angielską i karaibską. Znajdziesz tu na przykład fasolę, jajka, kanapki i ryby.

Wyszukaj najlepszy hotel na plaży

Typowym posiłkiem jest kanapka z soczystą latającą rybą, a na deser koniecznie spróbuj ciasta rumowego.

Popularnym napojem alkoholowym jest poncz rumowy. Warto spróbować lokalnego syropu Mauby o smaku anyżu, cynamonu i innych przypraw. Smakuje podobnie do Coca-Coli, ale może zaskoczyć gorzkim smakiem. Warto również spróbować jedynego lokalnego piwa Banks. Nie można opuścić Barbadosu bez spróbowania lokalnego rumu Mount Gay. Jest to najstarszy markowy rum na świecie.

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy i zjeść jak miejscowy, jedz na straganach lub w fast foodach (Chefette - lokalny Mc Donald's). Ceny zazwyczaj nie przekraczają 9 eur. Jeśli chcesz spróbować świeżych owoców morza, udaj się do Oistins. Lokalne targi rybne organizują grille w każdy piątkowy wieczór w rozsądnych cenach.

Na Barbadosie znajduje się wiele restauracji serwujących dania kuchni lokalnej i międzynarodowej, od azjatyckiej po europejską. Ceny wahają się od 15 eur w górę.

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.