Barbados - mapa i geografia

Barbados

Szukasz lokalizacji Barbados na mapie? Znajdź wszystkie interesujące miejsca geograficzne związane z Barbados.

Szukaj zakwaterowania w Barbados

Gdzie leży Barbados?

Barbados znajduje się na Karaibach około 150 km na wschód od St. Vincent, 170 km na południowy wschód od St. Lucia i 300 km na północ od Trynidadu i Tobago.

Barbados jest jedyną zamieszkałą wyspą.

Barbados ma powierzchnię 439 kilometrów kwadratowych, z zachodu na wschód główna wyspa mierzy około 20 km, a z północy na południe około 30 km.

Mapa online Barbadosu

Sprawdź kilka map Barbadosu, aby łatwo dowiedzieć się, gdzie się zatrzymać, gdzie jest największa koncentracja atrakcji lub szlaków turystycznych.

Geografia

Barbados leży na Małych Antylach, ale około 150 km na wschód od głównego pasa wysp. Z tego powodu, choć powszechnie określa się go jako część Karaibów, jego wybrzeża nie graniczą już z Morzem Karaibskim, a jedynie z Oceanem Atlantyckim.

Kształt wyspy jest również nietypowy, ponieważ w przeciwieństwie do innych na Karaibach ma płaską linię brzegową bez większych lub głębszych zatok.

Kraj Barbados składa się tylko z jednej wyspy o tej samej nazwie, która zajmuje powierzchnię 439 kilometrów kwadratowych, co czyni go 13. najmniejszym niezależnym krajem na świecie pod względem powierzchni.

Barbados jest raczej płaską wyspą, przynajmniej jej zachodnia, południowa i centralna część. Na wschodzie zaczyna bardziej falować, gdzie znajdują się fotogeniczne zalesione wzgórza z głębokimi wąwozami i widokami na dramatyczne wschodnie wybrzeże.

Barbados podzielony jest na 11 parafii (jednostek administracyjnych). Stolica Bridgetown leży w parafii Saint Michael. Największe obszary turystyczne znajdują się na zachodnim i południowo-zachodnim wybrzeżu. Natomiast wschodnia część nie jest tak często odwiedzana.

Barbados w liczbach

Na koniec tego rozdziału przedstawiamy również ciekawe rekordy geograficzne Barbadosu.

  • Najwyższa góra - Mount Hillaby (340 m n.p.m.)
  • Najdłuższa rzeka - Constitution River (620 m n.p.m.)
  • Kraje sąsiadujące - 0 (Barbados posiada jedynie granicę morską z następującymi terytoriami: Saint Vincent i Grenadyny, Saint Lucia, Martynika, Trynidad i Tobago, Wenezuela, Gujana)
  • Długość linii brzegowej - 97 km
Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.