Barbados - gdzie spać

Barbados

Zakwaterowanie będzie najdroższym elementem twojego budżetu podczas podróży do Barbados. Które miejsca są najtańsze? A gdzie są najlepsze? Przeczytaj w tym rozdziale.

Gdzie się zatrzymać na Barbadosie

Barbados oferuje wiele luksusowych, zamkniętych kurortów, z których nie trzeba opuszczać na czas wakacji, a także prywatne pensjonaty lub apartamenty, w których miejscowi wynajmują pokój lub całą nieruchomość.

Zalecamy sprawdzenie dostępnych ofert, a zwłaszcza cen, przed zakupem biletu:

Jeśli wybierasz się na Barbados w szczycie sezonu, między grudniem a kwietniem, zarezerwuj nocleg z dużym wyprzedzeniem, nawet 6 miesięcy lub więcej! Oferty szybko się kurczą, a ceny znacznie rosną w miarę zbliżania się daty podróży.

Kurorty i zakwaterowanie przy plaży

Największego skupiska kurortów, hoteli, apartamentów i ośrodków wypoczynkowych należy szukać na południowym i zachodnim wybrzeżu, które są praktycznie stale zabudowane.

Panoramy plaż są nieskażone wysokimi betonowymi budynkami. Budynki mieszkalne i kurorty są zwykle niższe i zatopione wśród palm.

Większość zakwaterowania można znaleźć w głównym mieście Bridgetown, szczególnie w jego południowej części w dzielnicach Hastings, Rockley i St. Lawrence. Miasto jest bardzo tętniące życiem z mnóstwem rozrywek, supermarketów, restauracji i szerokim wyborem zakwaterowania, od tańszych prywatnych apartamentów po drogie kurorty.

Popularnym kurortem jest miasto Oistins na samym południu wyspy, które ma bardziej wyluzowaną atmosferę, z wyjątkiem bardzo tętniących życiem weekendów, kiedy odbywają się nocne targi rybne. W Oistins istnieje większe prawdopodobieństwo, że zatrzymasz się w tańszych prywatnych apartamentach lub bardzo drogich kurortach.

Zachodnie wybrzeże jest domem dla spokojniejszych kurortów, węższych plaż i drogich kurortów z pełną obsługą. Jeśli chcesz cieszyć się relaksującymi i niezakłóconymi wakacjami na Barbadosie, ale nadal mieć pełną gamę udogodnień na wyciągnięcie ręki, nie szukaj dalej niż Holetown lub Weston.

Zupełnie inne środowisko czeka na Ciebie w południowo-wschodniej części wyspy, z szerokimi płaskimi równinami z minimalną roślinnością, małymi plażami pod klifami z dużymi falami i niewielką liczbą odwiedzających. Miasta tutaj są bardzo ciche i idealne na dłuższe pobyty, jeśli masz wypożyczony samochód.

W głębi lądu i na wschodzie wyspy

Jeśli nie chcesz spędzać czasu w gęsto zaludnionych zachodnich i południowych częściach Barbadosu, możesz spróbować znaleźć zakwaterowanie w centralnej lub wschodniej części, gdzie turyści rzadko się udają.

Nie ma tu zbyt wielu miejsc noclegowych, ale te, które znajdziesz, są zwykle znacznie lepsze cenowo niż znane kurorty.

Ceny hoteli na Barbadosie

Barbados jest drogą destynacją i nawet w obrębie Karaibów jego ceny są powyżej średniej.

Za 1 noc w pokoju 2-osobowym zapłacisz tutaj od 100 usd do 180 us d w małym hotelu lub apartamencie, tylko rzadko znajdziesz ceny poniżej 80 usd za prywatne apartamenty w głębi lądu.

Szukaj taniego zakwaterowania na Barbadosie

Najniższe ceny w nadmorskich kurortach zaczynają się od 290 usd i wznoszą się na arbitralne wyżyny w najbardziej luksusowych hotelach.

Najwyższe ceny zakwaterowania są w szczycie sezonu, od grudnia do połowy kwietnia. Jeśli podróżujesz w tym okresie, zalecamy rezerwację zakwaterowania z dużym wyprzedzeniem (4 miesiące lub więcej).

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.