Maxwell Beach

Plaża Dover

Dzielnica Maxwell w południowym Bridgetown jest uważana za najbardziej luksusową plażę na południowym Barbadosie. Piękne lokalne plaże Maxwell i Dover otoczone są fotogenicznymi palmami kokosowymi, luksusowymi kurortami i drogimi restauracjami.

Szukaj zakwaterowania na Barbadosie

Ulice i chodniki są zauważalnie schludniejsze, a także można znaleźć lepsze supermarkety i restauracje.

Dostęp do plaż

Lokalne plaże oferują to, co najlepsze na Barbadosie. Drobny biały piasek, wygodny i bezpieczny dostęp do wody oraz tropikalna sceneria z palmami kokosowymi.

Zarówno na plaży Maxwell, jak i Dover znajdziesz wypożyczalnie leżaków i parasoli, a także droższe bary i restauracje na plaży. Jedyną wadą lokalnych plaż jest to, że mają one zwykle większe fale, a zatem nie tak dobre warunki do nurkowania z rurką. Jednak fale rzadko są tak duże, aby były niebezpieczne.

Chociaż Maxwell Beach jest dosłownie otoczona luksusowymi kurortami, dostęp do plaży jest bezpłatny dla wszystkich.

Zakwaterowanie w Maxwell

Plaże wokół Maxwell oferują zakwaterowanie podróżnym, którzy lubią porządek, zadbane ulice i wiele udogodnień. Chociaż znajdziesz tu najdroższe kurorty Babrados, nadal możesz zatrzymać się w Maxwell za mniej niż 130 usd za noc dla 2 osób w tańszych apartamentach lub hotelach.

Do najtańszych należą tytułowe hotele:

Z drugiej strony najdroższe i najlepsze hotele można znaleźć pod nazwami Sandals Barbados ***** lub White Sands Beach Condos ****.

Transport na plaże

Droga oznaczona jako Highway 7 biegnie wzdłuż wybrzeża w odległości 150 metrów od plaż.

W związku z tym preferowany jest transport autobusowy lub znacznie bardziej ruchliwe ZR, czyli wspólne taksówki z precyzyjną trasą. Kursują one z Bridgetown (Constitution River Terminal) wzdłuż południowego wybrzeża do Oistins, a niektóre (linia 3D) kontynuują podróż na lotnisko. Częstotliwość kursowania wynosi około 5 do 10 minut.

Małe furgonetki są uzupełniane 1-2 razy na godzinę przez konwencjonalny duży autobus, który kończy się w Bridgetown na stacji Fairchild Street.

Szczegółowe informacje na temat poruszania się po wyspie znajdują się w rozdziale Transport na Barbadosie.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Barbados.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.