Oistins

Oistins

Tętniące życiem miasto Oistins jest świetną alternatywą dla turystycznych plaż wokół Bridgetown. Oistins żyje we własnym tempie, ulice są znacznie bardziej zatłoczone przez mieszkańców, ale turyści przyjeżdżają tu na piękne plaże i weekendowe życie nocne.

Szukaj zakwaterowania na Barbadosie

Oistins oferuje również pełne zaplecze turystyczne z restauracjami KFC, dużym supermarketem Massy i bankomatami.

Jakie plaże odwiedzić w Oistins? I co jeszcze można tu robić?

Plaże i pływanie

W samym centrum Oistins znajduje się jedno z najlepszych miejsc do pływania, opalania się i relaksu na całym Barbadosie. Miejsce zwane Miami Beach urzeka gajem dojrzałych drzew, wśród których rozstawione są publiczne stoliki z ławkami i hamakami.

Sama plaża jest dość krótka, ale na miękkim, białym piasku zawsze znajdzie się miejsce na leżak. Nawet z parasolem można go wypożyczyć w małym kiosku, ale na plaży jest dużo miejsca dla osób z własnym sprzętem.

Wejście do wody jest piaszczyste i bardzo łagodne. Południowa strona plaży jest obmywana przez przyjemne fale, podczas gdy krótsza zachodnia strona znajduje się w małej zatoczce z bardzo spokojną wodą.

Oistins Fish Fry

W każdy piątkowy wieczór Oistins ożywa dzięki lokalnej muzyce i kilku straganom z grillowanymi rybami, alkoholem i pamiątkami. Jest to świetne i znane miejsce, aby poznać lokalnych mieszkańców, kulturę i kuchnię jednocześnie.

W rzeczywistości jest to jedna wielka impreza grillowa na świeżym powietrzu, która odbywa się w centrum miasta przy dworcu autobusowym(lokalizacja na mapie).

Zakwaterowanie w Oistins

Zakwaterowanie w mieście jest głównie w mniejszych apartamentach, które są wynajmowane turystom przez miejscowych. Ceny są bardzo rozsądne jak na Barbados, zaczynając od 80 usd za noc w 2-osobowym apartamencie.

Polecamy następujące apartamenty wśród dobrze ocenianych niedrogich miejsc noclegowych:

W pobliżu Oistins Miami Beach, możesz również zatrzymać się w klasycznym, luksusowym hotelu. Little Arches Boutique Hotel ****.

Transport do Oistins

Miasto jest jednym z najlepiej dostępnych na wyspie zarówno samochodem, jak i autobusem.

W samym centrum, przy rynku, można zaparkować na naprawdę przestronnym bezpłatnym parkingu (lokalizacja na stronie google.com/maps), który zapełnia się całkowicie tylko w piątkowe i sobotnie wieczory, kiedy odbywa się impreza Oistins Fish Fry.

Wypożyczalnia samochodów - Barbados

Do Oistins można dotrzeć z Bridgetown i wszystkich dzielnic wzdłuż drogi H7 (Hastings, Rockeley, St. Lawrence, Worthing) dzięki bardzo częstym usługom ZR (vanów) i autobusów.

Minibusy i furgonetki (ZR) kursują z dworca Constitution River Station w Bridgetown, a autobusy z terminalu autobusowego Farichild Street. Pomiędzy miastami przebiega wiele tras, ale wystarczy zapytać, a zawsze zostaniesz skierowany do najbliższego połączenia.

Furgonetki (ZR) z minibusami kursują znacznie częściej (średnio raz na 5 minut), podczas gdy zwykłe duże autobusy kursują tylko 1-2 razy na godzinę.

Z Oistins można również dojechać bezpośrednimi autobusami i minibusami (około 2 razy na godzinę) do Speightstown i wszystkich kurortów wzdłuż wybrzeża, ponieważ usługi nie są świadczone na autostradzie śródlądowej, ale na nadmorskiej autostradzie nr 1.

Szczegółowe informacje na temat podróżowania po wyspie można znaleźć w rozdziale Transport na Barbadosie.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Barbados.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.