Harrison's Cave

Jaskinia Harrisona

W samym sercu głębi lądu Barbadosu, pod ziemią znajduje się ogromny system jaskiń i prawdziwy naturalny klejnot. Harrison's Cave to piękne jaskinie stalaktytowe z basenami, które można zwiedzać podczas przejażdżki pociągiem z przewodnikiem.

Szukaj zakwaterowania na Barbadosie

Jaskinie zostały odkryte w XVIII wieku, ale nie zostały zbadane i udostępnione aż do lat 80-tych XX wieku.

Główna trasa dla zwiedzających prowadzi przez szeroki tunel Boyce Cave Tunnel, który prowadzi do 15-metrowej Wielkiej Sali, największego obszaru w Harrison's Cave. Stąd system jaskiń ciągnie się przez kolejne korytarze o długości do 2,5 km, z których większość jest niedostępna.

Mały elektryczny pociąg z otwartymi wagonikami przewozi turystów przez jaskinie, dzięki czemu wizyta w jaskiniach jest odpowiednia dla mniej sprawnych fizycznie podróżników.

Opłaty za wstęp i godziny otwarcia

Jaskinia jest otwarta codziennie i jest dostępna tylko z przewodnikiem. Wycieczki rozpoczynają się co 20 minut, a zwiedzanie jaskini trwa około 40 minut.

Pierwsze wejście jest o 9:20, ostatnie o 15:00, a miejsce można zarezerwować z wyprzedzeniem online na stronie internetowej operatora jaskini , chukka.com. Należy jednak przybyć 30 minut przed rozpoczęciem wycieczki, aby przejść przez instrukcje bezpieczeństwa i założyć kaski.

Wejście kosztuje 60 bbd lub 30 usd i można zapłacić w obu walutach.

Transport do Harrison's Cave

Jaskinia znajduje się w środkowej części wyspy i najlepiej dojechać do niej samochodem. Na miejscu znajduje się duży bezpłatny parking, a od Bridgetown dzieli ją 13 km. google.com/maps.

Wynajem samochodów - Barbados

Chociaż autobusy nie jeżdżą do samej jaskini, najbliższy przystanek autobusowy znajduje się zaledwie 700 metrów od wejścia(lokalizacja na mapie). Przez jaskinię przejeżdżają następujące linie:

  • Bus 4 z Bridgetown (Princess Alice Terminal) i Belleplaine mniej więcej raz na godzinę
  • Bus 4A z Bridgetown (Princess Alice Terminal) mniej więcej raz na godzinę
  • Minibus 57 z Bridgetown (terminal Cheapside) w nieregularnych odstępach czasu

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Barbados.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.