St. Nicholas Abbey

Opactwo św.

Kolonialny dom na plantacji, duża destylarnia rumu, rozległe łąki i pastwiska oraz zabytkowa kolej parowa, niegdyś używana do transportu trzciny cukrowej, a obecnie atrakcja turystyczna.

Szukaj zakwaterowania na Barbadosie

Wszystko to znajdziesz w posiadłości St. Nicholas Abbey położonej w spokojnym, łagodnie pofałdowanym terenie północnego Barbadosu.

Jakobiński klejnot

Choć nazwa może kojarzyć się z kościołem, w rzeczywistości St. Nicholas Abbey nigdy nie było prawdziwym opactwem. Od momentu powstania w 1658 r. był to pałacowy dom na plantacji trzciny cukrowej, do którego później dodano destylarnię rumu.

Główny budynek posiadłości, The Great House, jest zbudowany w typowo anglikańskim stylu architektonicznym jakobinów i jest obecnie jednym z zaledwie 4 takich budynków na półkuli zachodniej poza Wielką Brytanią.

Przenieś się w czasie do kolonialnej przeszłości

Cała posiadłość St. Nicholas jest otwarta dla turystów. W ramach wycieczki The Great House można również odwiedzić fabrykę rumu i plantacje trzciny cukrowej.

Warto wybrać się na przejażdżkę zabytkową koleją parową, która niegdyś służyła wyłącznie do przewozu towarów. W XX wieku została przekształcona w tor o długości około 2 km, wagony towarowe zostały przekształcone w wagony pasażerskie, a linia stała się popularną atrakcją turystyczną.

Wstęp i godziny otwarcia

Otwarte codziennie z wyjątkiem soboty od 9:30 do 17:00, ale ostatnie wejście jest o 3:30 po południu.

Odjazdy zabytkowego pociągu odbywają się zawsze o 10:00, 11:30, 13:30 i 14:30.

Wstęp jest płatny przy wejściu, nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja online, a ceny są następujące:

  • The Great House tylko (+ plantacja i destylarnia) - 60 BBD
  • Tylko przejażdżka pociągiem - 60 BBD
  • Połączenie The Great House i przejażdżki pociągiem - 100 BBD

Oficjalne informacje i aktualne ceny można znaleźć na stronie internetowej: stnicholasabbey.com

Jak dojechać?

Do St. Nicholas Abbey można dojechać tylko samochodem, a raczej najbliższy przystanek autobusowy znajduje się ponad 3 km dalej, a częstotliwość połączeń jest bardzo nieregularna.

Do posiadłości prowadzi asfaltowa droga, a Bridgetown oddalone jest o 27 km, zobacz mapę dojazdu na stronie google.com/maps.

Wynajem samochodu na Barbadosie

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Barbados.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.