Speightstown

Speightstown

Speightstown, największe miasto w północnej części Barbadosu, jest głównym ośrodkiem turystycznym i administracyjnym w tej części wyspy.

Szukaj zakwaterowania na Barbadosie

Jednak Speightstown ma senny, wyluzowany charakter - jest znacznie mniej zatłoczony niż gęsto zaludniony pas na południu wokół Bridgetown.

Plaże w Speightstown

Lokalne plaże są małe, ale ciche i, w porównaniu do południowego Barbadosu, znacznie mniej zatłoczone. Heywoods Beach (lokalizacja na google.com/maps), między centrum miasta a przystanią dla prywatnych jachtów, oferuje najlepsze warunki do pływania.

Ta plaża jest otoczona palmami i innymi dojrzałymi drzewami, które zapewniają naturalny cień. Plaża ma drobny biały piasek i bardzo wygodne bezpieczne wejście do morza. Ponadto Heywoods Beach jest jedną z niewielu plaż na zachodnim wybrzeżu, do której można łatwo dojechać samochodem, ponieważ tuż nad morzem znajduje się stosunkowo przestronny bezpłatny parking (lokalizacja na google.com/maps).

.

Little Bristol

Speightstown przyciąga turystów silnym kolonialnym klimatem z XVII-XIX wieku. Ulice są wyłożone niskimi kolorowymi i drewnianymi domami z pewną historyczną patyną.

Nawiasem mówiąc, miasto przez wieki nosiło przydomek Little Bristol ze względu na długą i dużą obecność brytyjskiej marynarki wojennej, która stacjonowała tu od 1630 roku do uzyskania przez Barbados niepodległości w XX wieku.

Spaceruj ulicami Speightstown, zatrzymaj się w barze na nadmorskiej promenadzie, a po godzinie kontynuuj zwiedzanie Barbadosu.

.

Zakwaterowanie w Speightstown

W mieście znajdziesz zakwaterowanie w apartamentach od 120 usd za noc dla 2 osób w sezonie, co jest bardzo dobrą ceną na Barbados. Polecamy te apartamenty:

W Speightstown można również zatrzymać się w nadmorskich kurortach w bardziej przystępnych cenach niż dalej na południe w kierunku Bridgetown. Na przykład hotel Port St. Charles **** oferuje przestronne apartamenty w cenie do 3 razy niższej niż w bardziej znanych kurortach na południu.

Transport do Speightstown

Jest tu bardzo mało miejsc parkingowych, ale małe centrum handlowe przy południowym wejściu do centrum pozwala zaparkować za darmo (lokalizacja na google.com/maps). Co prawda tylko dla klientów, ale nikt tego nie sprawdza, chyba że stoisz tam cały dzień.

Porównaj ceny wynajmu samochodów

Miasto jest również łatwo dostępne środkami transportu publicznego. Połączenia wzdłuż autostrady 1, drogi wijącej się przez kurorty wzdłuż zachodniego wybrzeża, do Bridgetown są częste, a trasa kursuje mniej więcej raz na 5 do 15 minut w ciągu dnia.

Dworzec autobusowy znajduje się w Speightstown, na północ od centrum miasta (lokalizacja na google.com/maps). W Bridgetown wszystkie połączenia ze Speightstown kończą się na dworcu autobusowym Princess Alice (duże autobusy) lub sąsiednim Cheapside (małe busy). Koszt przejazdu autobusami i vanami jest taki sam na całej wyspie i wynosi 3,50 bbd.

Nie trzeba wymieniać połączeń wszystkich linii kursujących między Speightstowe a Bridgetown. Wystarczy pojawić się na dworcu autobusowym, a obsługa skieruje nas do najbliższej furgonetki.

Ze Speightstown kursują głównie mniejsze furgonetki, ale także autobus 1C (raz na 30 minut) do miejsc docelowych na północy Barbadosu, takich jak jaskinie Animal Flower Cave (ale trzeba przejść około 1 km od przystanku autobusowego).

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Barbados.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.