The Soup Bowl

Plaża Soup Bowl

Dzika i zapierająca dech w piersiach plaża Bathsheba na wschodnim wybrzeżu wyspy zachwyci Cię fotogenicznymi widokami i dramatyczną linią brzegową, tak odmienną od zachodniej i południowej części Barbadosu.

Szukaj zakwaterowania na Barbadosie

Plaża jest popularna wśród surferów dzięki wysokim falom Atlantyku. Ci, którzy nie uprawiają sportów wodnych, będą cieszyć się widokiem majestatycznych kawałków skał wystających z wody, które są znakiem rozpoznawczym tej plaży.

Kąpielisko i udogodnienia plażowe

Plaża The Soup Bowl jest luźno połączona z innymi plażami w okolicy. Wszystkie pokryte są drobnym, jasnym piaskiem, często zmieszanym z glonami. Wokół skał mogą znajdować się również mniejsze kamyki.

The Soup Bowl Pozostałe plaże wschodniego Barbadosu są praktycznie pozbawione udogodnień, a majestat Oceanu Atlantyckiego jest w pełni widoczny.

Na plażach nie znajdziesz wypożyczalni leżaków, restauracji ani sklepów. Nie ma tu również stoisk ze sportami wodnymi, a surferzy muszą zadowolić się własnym sprzętem.

Zakwaterowanie Bathsheba

Zatrzymaj się w mieście Bathsheba, jeśli chcesz doświadczyć Barbadosu z innej perspektywy niż gęsto zaludniony zachód. Tuż przy plaży z widokiem na morze znajduje się droższy hotel The Atlantis Historic Inn *** z bardzo przestronnymi apartamentami.

Bardzo tanie zakwaterowanie w pełni wyposażonych domkach oferuje pensjonat Rest Haven Beach Cottages. Noc dla 2 osób kosztuje tu zaledwie 58 usd, co jest jedną z najniższych cen na wyspie.

Transport - Bathsheba

Plaża znajduje się w miejscowości Bathsheba, przez którą przebiega obwodnica wyspy. Bridgetown oddalone jest o 27 km (mapa dojazdu: google.com/maps). Możesz zaparkować za darmo w dowolnym miejscu wzdłuż drogi na zaimprowizowanych parkingach.

Wypożyczalnia samochodów na Barbadosie

Do Bathsheba można również dojechać z Bridgetown około 1-2 razy na godzinę autobusem i minibusem.

  • Linia 99 (van) kursuje z Constitution River Terminal
  • Linia 6 (autobus) kursuje z terminalu Fairchile Street.

Do Bathsheba można również dojechać raz na 2 godziny autobusem linii 1A ze Speightstown.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Barbados.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.