Barbados
Barbados

Wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą na Barbados

Animal Flower Cave

David Eiselt zaktualizowany 25. 2. 2024
Jaskinia kwiatowa dla zwierząt

Animal Flower Cave to prywatna atrakcja turystyczna prowadzona przez właścicieli restauracji o tej samej nazwie, która znajduje się w najbardziej wysuniętym na północ punkcie wyspy Barbados. Dramatyczna i całkowicie naga linia brzegowa jest tutaj imponująca, ze stromymi i postrzępionymi klifami, które dawno temu były podwodnymi rafami koralowymi.

Szukaj zakwaterowania na Barbadosie

W pobliżu restauracji znajduje się ogromna jaskinia na poziomie morza, do której prowadzą szerokie schody, z naturalnymi basenami, które wypełniają się falami morskimi.

Wejście do jaskini i pływanie

Do jaskini prowadzą krótkie i bardzo wąskie schody przez skałę. Odkryjesz szeroką jaskinię zamkniętą z trzech stron bardzo chropowatymi ścianami. Czwarta strona oferuje zapierający dech w piersiach widok na ocean i rozbijające się fale.

Możesz bezpiecznie pływać w kilku basenach, po prostu przygotuj strój kąpielowy i ręcznik przed wejściem do jaskini, ponieważ w jaskini nie ma zbyt wiele miejsca.

Baseny są bardzo płytkie, więc spodziewaj się raczej krótkiej kąpieli niż prawdziwego pływania.

  • Godziny otwarcia - 9:30 - 16:00 od wtorku do niedzieli (zawsze zamknięte w poniedziałki), jeśli są duże fale, zawsze pozostaje zamknięte.
  • Cena - 40 bbd / 20 usd
  • Oficjalna strona internetowa: www.animalflowercave.com

Walk the Reefs

Być może nawet bardziej imponujący niż sama jaskinia jest poszarpany spacer po klifie, który jest bezpłatny, ale punkt początkowy ścieżek wzdłuż klifów znajduje się za ogrodzonym terenem, więc godziny otwarcia są takie same jak w przypadku jaskini.

.

Jedz do syta z boskim widokiem

Restauracja Animal Flower Cave oferuje miejsca siedzące tuż nad otwartą rafą i jest jednym z najpopularniejszych lokali gastronomicznych na Barbadosie.

Jeśli wybierasz się tu na lunch, zalecamy rezerwację stolika na stronie internetowej restauracji.

Jak się tam dostać?

Najprostszym sposobem dotarcia na miejsce jest samochód, który można przejechać drogą asfaltową aż do jaskiń i zaparkować na bezpłatnym parkingu. Skręty na Animal Flower Cave są oznakowane, ale spodziewaj się, że ostatnie kilka kilometrów przejedziesz wąskimi wiejskimi drogami, z których wszystkie są asfaltowe.

Wypożyczalnia samochodów - Barbados

Nie ma autobusów ani ZR (vanów) jadących bezpośrednio do jaskini. Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się około 850 metrów od jaskini. Autobus 1C przez Speighstown do Bridgetown przejeżdża tędy raz na pół godziny, a także minibusy linii 9A i 90 w nieregularnych odstępach czasu.

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.