Folkestone Marine Park

Folkestone Marine Park

Linia brzegowa na północnym skraju Holetown jest jedną z najpiękniejszych plaż, a zwłaszcza miejsc do nurkowania z rurką na Barbadosie. Folkestone Marine Park (czasami określany jako Folkestone Marine Reserve) to miejsce "must-see" dla wszystkich miłośników morza i podwodnego świata.

Szukaj zakwaterowania na Barbadosie

Zapierające dech w piersiach doświadczenia, które czekają na Ciebie pod wodą, są uzupełnione przyjemnym otoczeniem plaży z dużą ilością naturalnego cienia, a także dobrą dostępnością.

Nurkowanie z rurką i akwalungiem

Folkestone Marine Reserve to najlepsze miejsce do snorkelingu na Barbadosie i z pewnością jedno z najlepszych na Małych Antylach. Oczywiście, prawdopodobnie nie może się równać z Indonezją, Palau czy Belize, ale nadal zajmuje dumne miejsce na mapie snorkelingu na świecie.

Poszarpane rafy koralowe obejmują ogromny obszar i są doskonale dostępne bezpośrednio z plaży. Aby nurkować z rurką, nie trzeba odpływać dalej niż 10 metrów od brzegu, aby znaleźć gotowe miasto raf koralowych.

Ponadto szeroki okrąg wokół plaży jest obszarem chronionym, do którego nie mogą wpływać żadne łodzie, więc nurkowanie z rurką jest tu bardzo ciche i bezpieczne.

Najlepszy obszar znajduje się na północnym krańcu plaży. Jeśli przyjedziesz na plażę samochodem, przejdź około 50 metrów od parkingu w prawo, gdzie znajduje się niezwykle wygodne piaszczyste wejście do morza. Lewa (południowa) część nie jest tak bezpieczna do snorkelingu, ponieważ ze względu na szerokie płycizny występują tam większe fale, które mogą mocno porysować koralowce.

W obszarze dogodnie dostępnym z plaży można zobaczyć głównie małe i średnie gatunki ryb, ale można też mieć szczęście i zobaczyć żółwie.

Wrak statku MV Stavronikita

Około 200 metrów od brzegu leży wrak MV Stavronikita, średniej wielkości greckiego statku towarowego, który został rozbity u wybrzeży Barbadosu w 1976 roku podczas transportu cementu z Europy na 35 metrach wody.

Statek leży w pobliżu rafy koralowej i jest jednym z najlepszych miejsc do nurkowania z setkami gatunków kolorowych ryb i mnóstwem żółwi.

Szkoła nurkowania Hightide znajduje się tuż przy plaży i organizuje między innymi wycieczki łodzią do wraku Stavronikita.

Udogodnienia na plaży

Plaża w Folkestone Marine Park jest pokryta bardzo drobnym białym piaskiem bez kamyków, a przez plażę przebiega utwardzony deptak. Plaża wyposażona jest w bezpłatne toalety i prysznice ze słodką wodą.

Znajdziesz tu małe bistro, a na północy ekskluzywne restauracje hotelowe.

Bezpośrednio na plaży nie ma wypożyczalni leżaków i parasoli, ale dojrzałe drzewa zapewniają cień. Dalej na północ wzdłuż promenady można znaleźć wypożyczalnie, ale są one dostępne tylko wtedy, gdy goście hotelowi lokalnych kurortów z nich nie korzystają.

.

Zakwaterowanie przy plaży

Bezpośrednio przy Folkestone Marine Reserve znajdują się tylko droższe ośrodki hotelowe:

Transport do Folkestone Marine Park

Folkestone Marine Reserve jest jedną z najlepiej dostępnych plaż samochodem na całym zachodnim wybrzeżu Barbadosu.

Samochodem

Jedna z niewielu plaż, która oferuje mały bezpłatny parking zaledwie kilka metrów od wody. Chociaż zwykle zapełnia się on przed 9 rano, parking jest dostępny na trawiastym terenie przy lokalnym kościele, około 70 metrów od plaży.

Zarezerwuj samochód na Barbadosie

Skręt z głównej drogi nie jest dobrze oznakowany, więc sprawdź szczegółową mapę trasy z Bridgetown na stronie google.com/maps.

Autobusem

Przystanek autobusowy znajduje się przy głównej drodze, około 150 metrów od plaży.

Wszystkie autobusy i busy z Bridgetown w kierunku Holetown odjeżdżają z dworca autobusowego Princess Alice / Cheapside. Trasa z Bridgetown przez Holetown dalej na północ jest bardzo ruchliwa, a autobus lub van (ZR) przejeżdża średnio co 5 do 10 minut.

  • Linia autobusowa 1C (co 30 minut) - Bridgetown, Prospect, Weston, Speighstown, Six Mens, Conneltown (Animal Flower Cave).
  • Linia autobusowa 27 (tylko rano i wieczorem) - lotnisko, Prospect, Weston, Speighstown
  • Minibusy linii 3J, 4A, 9A, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 46, 47, 89, 90, 91, 97
  • Taksówki współdzielone (ZR) linia 3O

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Barbados.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.