Marsaxlokk

Marsaxlokk

Daj się ponieść romantycznej atmosferze małego rybackiego miasteczka Marsaxlokk, w którym czas stanął w miejscu i które wciąż nieco opiera się nowoczesności.

Szukaj zakwaterowania na Malcie

Nawet dziś rybołówstwo jest tradycyjnie głównym źródłem utrzymania wielu mieszkańców. Kolorowe łodzie rybackie luzzu zacumowane w porcie, tak jak kilkadziesiąt lat temu, nadają miastu niepowtarzalny charakter.

Wybierz się na spacer wzdłuż portu

Nawet miejscowi wybierają się na wycieczki do tego uroczego miasteczka, co czyni Marsaxlokk jeszcze bardziej autentycznym.

Kościół Matki Boskiej z Pompejów dominuje nad miastem, podobnie jak romantyczna promenada z wieloma małymi restauracjami.

.

Jednocześnie tuż przy promenadzie zacumowane są dziesiątki, a może nawet setki tradycyjnych łodzi "luzzu".

Plaże i rafy

Linia brzegowa w Marsaxlokk jest zdominowana przez fotogeniczne skaliste białe klify opadające stromo do morza i zapewniające spektakularne widoki.

Wśród naturalnych atrakcji wyróżnia się mała zatoka St. Peter 's Pool z piękną kamienistą plażą i krystalicznie czystym morzem. Peter's Pool to dobra plaża szczególnie dla miłośników ładnych widoków i fotogenicznego otoczenia. Wejście do morza jest bardzo kamieniste, a morze głębokie.

W pobliżu plaży znajduje się mały bezpłatny parking położony tuż za elektrownią Delimara.

Odległość St. Peter's Pool od Marsaxlokk wynosi około 3 km, a do plaży można dojechać tylko samochodem.

.

Zakwaterowanie Marsaxlokk

Marsaxlokk jest pełen prywatnych pensjonatów i małych hoteli z cenami od 60 eur do 120 eur.

Miasto jest idealną bazą wypadową do zwiedzania południowego wybrzeża i relaksującym miejscem na spokojny pobyt. Chociaż Marsaxlokk jest turystyczne, wieczory są tu bardzo spokojne.

Polecamy zakwaterowanie o najlepszym stosunku jakości do ceny.

Jak się tam dostać

Jeśli wybierasz się do Marsaxlokk wypożyczonym samochodem, zaparkuj na dużym bezpłatnym parkingu na południowym skraju miasta.

Łatwo tu również dojechać autobusem. Do Marsaxlokk kursują następujące linie autobusowe (kliknij numer trasy, aby wyświetlić rozkład jazdy i mapę):

  • Linie 81 i 85 - Valletta, Tarxien
  • Linia 119 - Lotnisko, Birzebbuga, Zejtun i Marsaskala
  • Linia 210 - Birzebbuga, Tarxien i Mater Dei

Ceny biletów i więcej informacji na temat autobusów na Malcie można znaleźć w rozdziale Transport.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Malta.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.