Hongkong - gdzie spać

Hongkong

Hongkong to nie tylko jedno z najpopularniejszych miejsc na wakacje, ale wielu podróżnych zatrzymuje się tu także podczas długich przesiadek między Europą a Australią.

Sprawdź nasze wskazówki dotyczące konkretnych hoteli, najlepszych dzielnic na pobyt i przybliżonych cen hoteli w Hongkongu.

Gdzie zarezerwować hotel w Hongkongu

Miasto jest jedną z najdroższych azjatyckich metropolii, a nawet w skali globalnej Hongkong jest bardzo drogim celem podróży.

W Azji Południowo-Wschodniej tradycyjnie silny portal agoda.com Hongkong oferuje również najwięcej miejsc noclegowych. Zwłaszcza jeśli chodzi o tańsze hostele, na Agoda jest większy wybór niż na innych portalach.

Z drugiej strony, większe międzynarodowe i luksusowe hotele są zwykle wygodniejsze do rezerwacji za pośrednictwem Agoda booking.com.

Ogólnie jednak, nawet w przypadku mniejszych hoteli, nie można powiedzieć, że Agoda jest zawsze wygodniejsza. Zawsze warto porównać dwa główne portale.

Najlepsze dzielnice w Hongkongu i wskazówki dotyczące hoteli

Ogromne miasto ma bardzo dobry zasięg metra, autobusów i promów, więc istnieją opcje tańszego zakwaterowania poza centrum.

Co więcej, w Hongkongu nie ma niebezpiecznych dzielnic, a już na pewno nie slumsów. Pod tym względem nie trzeba się martwić o nocleg w dowolnym miejscu.

W naszym wyborze konkretnych hoteli zawsze wymieniamy obiekty z dobrymi ocenami i prywatnymi łazienkami w pokoju.

Kowloon

Najbardziej zaludniona dzielnica Hongkongu leży na południowym krańcu kontynentu przy Victoria Harbour i oferuje najlepsze widoki na panoramę centrum miasta na przeciwległej wyspie Hongkong.

Kowloon to tętniąca życiem dzielnica z najbardziej ekskluzywnymi centrami handlowymi, ale także lokalnymi targowiskami i tanimi restauracjami.

Największą zaletą Kowloon jest świetna dostępność do centrum miasta, a także lotniska, Chin i północnych dzielnic.

Główną arterią popularną wśród miejsc noclegowych jest Nathan Road, przy której znajduje się wiele tanich hosteli i lokalnych hoteli.

Najtańsze hotele

  • Mandarin Guest House - Typowy dla Hongkongu bardzo tani hostel z małymi pokojami, ale świetną lokalizacją w pobliżu metra Tsim Sha Tsui i cenami od 39 USD.
  • Travelodge Kowloon *** - Znana marka, która nie zawodzi. Hotel znajduje się 200 metrów od stacji metra Jordan, a ceny zaczynają się od 70 usd.
  • Hotel Ease Mongkok **** - Wysokiej jakości lokalny hotel przy Nathan Road, 150 metrów od stacji metra Yau Ma Tei, ceny od 80 usd.

Hotele z widokiem na Victoria Harbour

  • Harbour Grand Kowloon ***** - Jeden z najlepszych 5* hoteli w Kowloon znajduje się w spokojniejszej okolicy w pobliżu portu Hung Hom i 350 metrów od stacji metra Whampoa.
  • Regent Hong Kong ***** - Bezkonkurencyjna lokalizacja tuż przy Avenue Stars oznacza najlepsze widoki spośród wszystkich hoteli w Hongkongu

Central, Wan Chai, Causeway Bay, North Point

Te trzy dzielnice tworzą jednolity obszar północnego wybrzeża wyspy Hongkong, gdzie znajduje się główne centrum miasta.

Znajdziesz tu dużą liczbę międzynarodowych hoteli, ale także wiele tańszych i wciąż wysokiej jakości lokalnych marek. W centrum Hongkongu znajdują się wszystkie usługi, centra handlowe, tanie restauracje i świetne połączenia komunikacyjne.

Ze względu na swoje centralne położenie, hotele w tej okolicy należą do najdroższych w Hongkongu.

Najtańsze hotele

  • Best Western Causeway Bay **** - Ten znany hotel sieciowy ma starsze udogodnienia, ale najlepszy stosunek jakości do ceny: ceny zaczynają się od 60 USD.
  • iclub Wan Chai Hotel **** - Świetna lokalizacja przy Hennessy Road, zaledwie 100 metrów od stacji metra Wan Chai, bardzo dobre ceny za lokalizację od 100 usd.
  • ibis Hong Kong North Point *** - Doskonała lokalizacja tuż przy North Point Pier i 20 metrów od stacji metra o tej samej nazwie. Ceny zaczynają się od 70 usd.

Hotele z widokiem na Victoria Harbour

Hotele przy plaży

Jeśli chcesz zwiedzić Hongkong, ale mieć hotel przy plaży i cieszyć się pływaniem w spokojnych wodach Morza Południowochińskiego wieczorem, miasto oferuje również te opcje.

Jednak zawsze będziesz musiał liczyć się z dłuższym dojazdem do centrum miasta promem lub autobusem.

  • Warwick Hotel Cheung Chau *** - Hotel znajduje się tuż przy plaży na wyspie Cheung Chau, skąd co 40 minut odpływają promy do Central Piers (25 minut).
  • Seaview Holiday Resort *** - Hotel przy plaży w Mui Wo, skąd co 30 minut odpływają promy do Central Piers (25-minutowy rejs).

Tung Chung (w pobliżu lotniska)

Dzielnica Tung Chung jest idealna na jednodniowe wycieczki, jeśli przesiadasz się w Hongkongu, ale masz dużo czasu na zwiedzenie przynajmniej części miasta.

Tung Chung znajduje się 10 minut jazdy autobusem lub taksówką od lotniska i jest stacją końcową linii metra do centrum miasta, a także kolejki linowej do posągu Wielkiego Buddy na środku wyspy Lantau.

W tej dzielnicy znajdziesz głównie większe hotele z podobnymi cenami od 150 usd.

Ceny hoteli w Hongkongu

Hongkong jest jedną z najdroższych metropolii.

Możesz zatrzymać się w ładnych 4* hotelach w pobliżu stacji metra od 120 usd, podczas gdy najtańsze 5* hotele zaczynają się od około 180 usd za noc.

Najtańsze zakwaterowanie można znaleźć w hostelach i pensjonatach z bardzo małymi pokojami, zwłaszcza w Kowloon, gdzie można zapłacić od 40 usd za noc.

Najtańsze zakwaterowanie w Hongkongu jest poza sezonem, od maja do października, podczas gdy najdroższe jest od grudnia do marca. Ponieważ jednak Hongkong nie jest typowo wakacyjną destynacją, różnice w cenach nie są tak oszałamiające jak w tajskich kurortach czy na Bali.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.