Hongkong - tradycyjne jedzenie

Hongkong

Kuchnia kantońska

Różnorodność Hongkongu oznacza, że każdy miłośnik kuchni znajdzie tu coś dla siebie. Jest tu nawet czeska restauracja z piwem z beczki. Lokalna kuchnia to kuchnia kantońska, jedna z głównych kuchni chińskich. Klasyczne dania to smażony makaron lub ryż z wołowiną lub wieprzowiną.

Inną lokalną specjalnością jest makaron ryżowy w zupie z pierożkami z krewetkami, wołowiną, rybą itp. Ryż lub makaron ryżowy są głównym dodatkiem, jak prawie wszędzie w Azji. Ponieważ Hongkong znajduje się na wybrzeżu, zdecydowanie zalecamy spróbowanie świeżych ryb i owoców morza.

.

Jak jeść jak miejscowy

Jeśli chcesz zjeść jak miejscowy, musisz udać się do lokalnej restauracji. Zazwyczaj można je rozpoznać po typie gości i braku znaków w języku angielskim. Bądź przygotowany na to, że żaden z pracowników nie będzie mówił po angielsku i przy odrobinie szczęścia będzie miał menu w języku angielskim. Na szczęście większość restauracji ma menu ze zdjęciami, więc możesz wybierać na podstawie zdjęć lub na podstawie dań innych gości. Podobnie jak w innych restauracjach w Hongkongu, od klientów oczekuje się umiejętności jedzenia pałeczkami. Sztućce zostaną przyniesione na życzenie.

Cena lokalnego jedzenia wynosi do 50 hkd i zależy od pory dnia, w której jesz (tańsze w porze lunchu i po południu - zestaw do herbaty, kiedy gorący napój jest zwykle wliczony w cenę). Większość restauracji pobiera dodatkową opłatę w wysokości około 3 hkd za zimny napój / napój z lodem.

Zwykłe ceny w restauracjach

Jeśli nie chcesz siedzieć przy jednym stoliku z miejscowymi, wybierz jedną z większych i bardziej nowoczesnych restauracji. Cena posiłku w tańszych restauracjach waha się od 50 hkd w górę, ale powinieneś raczej spodziewać się, że zapłacisz około 100 hkd za posiłek.

Inną alternatywą mogą być restauracje sieciowe, takie jak Green River lub Café de Coral, gdzie posiłki kosztują około 50 hkd. Ponieważ przestrzeń w Hongkongu jest na wagę złota i płacisz głównie za miejsce, spodziewaj się, że zwłaszcza w mniejszych restauracjach personel będzie aktywnie zachęcał Cię do opuszczenia lokalu wkrótce po zakończeniu jedzenia.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.