Hongkong - Pogoda i najlepszy czas na podróż

Hongkong

Hongkong ma wilgotny klimat subtropikalny. Istnieją jednak specyficzne warunki i, szczególnie latem, pogoda bardziej przypomina pas tropikalny.

Lata są zazwyczaj bardzo długie, gorące i wilgotne z temperaturami około 33 °C. Zimy, z drugiej strony, są krótkie z przyjemnymi temperaturami około 23 °C, przeważnie bezchmurnym niebem i niższą wilgotnością.

Bardzo krótka jesień jest zazwyczaj słoneczna, podczas gdy krótka wiosna charakteryzuje się zachmurzonym niebem i częstymi mgłami.

Wybierz najlepsze zakwaterowanie z widokiem na Hongkong

Najprzyjemniejszy czas na pobyt w Hongkongu to okres od października do lutego.

Morze jest najcieplejsze między czerwcem a październikiem, kiedy ma około 28°C. Temperatura morza gwałtownie spada zimą i jest najniższa od grudnia do marca, kiedy wynosi około 22°C.

Tabela temperatur w ciągu roku

Hongkong - Wspólna pogoda dla całego kraju

Miesiąc
Pogoda
Powietrze
styczeń
słońce
18 °C
luty
słońce
18 °C
marsz
słońce
21 °C
kwiecień
słoneczny
25 °C
może
słoneczny
28 °C
czerwiec
deszcz
30 °C
lipiec
deszcz
31 °C
sierpień
deszcz
31 °C
wrzesień
deszcz
30 °C
październik
słoneczny
27 °C
listopad
słońce
24 °C
grudzień
słońce
20 °C

Kiedy przejść do Hongkong

Idealny czas na wizytę to okres od końca października do końca stycznia, kiedy temperatury wynoszą około 22-28 stopni, a wilgotność jest znacznie niższa niż latem. Wizyta w miesiącach letnich nie jest zalecana, ponieważ temperatury oscylują wokół 34 stopni, a w połączeniu z bardzo wysoką wilgotnością sprawiają, że pogoda jest nieodpowiednia do dłuższych pobytów na świeżym powietrzu.

Wybierz najlepsze zakwaterowanie z widokiem na Hongkong

Jakie są najlepsze miesiące na wizytę?

Stała pogoda, z najmniejszą ilością opadów i najbardziej komfortowymi temperaturami między 22 a 28°C, panuje od października do stycznia. W tym okresie deszcz pada średnio raz na 3 dni, zwykle wieczorem lub w nocy. Deszcz jest sporadyczny i występuje tylko w postaci krótkich opadów.

Listopad, grudzień i początek stycznia to miesiące z czystym lub częściowo czystym niebem i czystym powietrzem, zachęcającym do podziwiania widoków, na przykład z Victoria Peak.

Kiedy jest pora deszczowa w Hongkongu?

Najsilniejsze deszcze występują w czerwcu, a pora deszczowa kończy się pod koniec września i na początku października. W tych miesiącach może padać nawet kilka razy dziennie, w tym długotrwałe ulewy.

W tym okresie występuje średnio 18 deszczowych dni w miesiącu.

Czy w Hongkongu występują tajfuny?

Tak, Hongkong znajduje się w strefie częstych tajfunów i burz tropikalnych. Silny tajfun uderza w Hongkong średnio raz w roku.

Sezon huraganów trwa od lipca do października. Statystycznie tajfuny występują najczęściej na początku września lub pod koniec sierpnia.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.