Mong Kok

Mong Kok, nocny targ

Słynna dzielnica Mong Kok położona na północnym krańcu Kowloon przyciąga turystów szczególnie nocą. Nathan Road w Kowloon przyciąga turystów szczególnie nocą.

10 najlepszych hoteli w Hongkongu

Mówi się, że Mong Kok to największy targ na świeżym powietrzu w Hongkongu. Kilka ulic w okolicy stacji metra Mong Kok bardziej przypomina duże targowiska niż cokolwiek innego.

Co można kupić na targowiskach w Mong Kok?

W skrócie: wszystko.

Stragany oferują tanią modę, bagaż, artykuły papiernicze, biżuterię, zabawki, rękodzieło, elektronikę, artykuły gospodarstwa domowego, pamiątki...

Dlatego turyści mieszają się z wieloma mieszkańcami na targowiskach, którzy przyjeżdżają do Mong Kok, aby robić zakupy jak w dużym supermarkecie na świeżym powietrzu.

Kiedy wybrać się na zakupy?

Chociaż termin "noc" jest powszechny w odniesieniu do rynków w Mong Kok, w rzeczywistości większość ich godzin otwarcia przypada na godziny dzienne.

Pierwsze stragany otwierają się około 9:30 i pozostają otwarte do około 23:00. W piątki i soboty wiele straganów jest otwartych długo po północy.

Gdzie dokładnie znajdują się targi w Mong Kok?

Chociaż wiele map turystycznych wskazuje na miejsce centrum handlowego Mong Koku przy Portland Street, słynne nocne targi znajdują się dokładnie po przeciwnej stronie stacji metra.

Jak się tam dostać?

Najłatwiejszym sposobem dotarcia na targi w Mong Kok jest metro. Można skorzystać z dwóch stacji, z których obie znajdują się w odległości 250 metrów od głównych ulic handlowych.

  • Mong Kok - czerwona i zielona linia metra (w kierunku Hong Kong Central, Tsim Sha Tsui, Kowloon Bay, Kai Tak)
  • Mong Kok East - jasnoniebieska linia metra (kierunek Hong Kong Central, Hung Hom, Sha Tin, granica z Chinami)

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Hongkong.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.