The Peak

Szczyt Wiktorii - widok na Hongkong

Widok ze szczytu wyspy Hongkong na Victoria Harbour i całą panoramę miasta, w tym południową stronę, jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych na świecie.

Wybierz najlepsze zakwaterowanie z widokiem na Hongkong

Udaj się na Victoria Peak idealnie w świetle i ciemności. Różnica między dniem a nocą jest nie do opisania, a oba doświadczenia zapadną głęboko w pamięć.

.

Jak wygląda Victoria Peak

Nie myśl o Victoria Peak jako o pojedynczym punkcie widokowym na szczycie wzgórza. Najwyższe wzniesienie na wyspie Hongkong (552 m n.p.m.) wznosi się z gęstego lasu, ale sam szczyt jest bardzo trudno dostępny.

W rzeczywistości w najwyższym punkcie znajduje się kilka dużych anten.

Główne centrum aktywności turystycznej znajduje się w siodle znanym po prostu jako "Gap" między Victoria Peak i Mount Gough. Stąd również roztaczają się widoki w obu kierunkach, zarówno w kierunku centrum Hongkongu i Kowloon, jak i w kierunku Aberdeen.

Przygotuj się na niezwykle turystyczne miejsce z tłumami i dużymi, nieestetycznymi supermarketami.

Najlepsze widoki z Victoria Peak

Gdzie można znaleźć najlepsze widoki na Hongkong z Victoria Peak i okolic?

Jak już wspomnieliśmy, najwyższy punkt jest w dużej mierze niedostępny, ale można znaleźć punkty widokowe w jego pobliżu.

Victoria Peak Gardens

Piękne ogrody w stylu wiktoriańskim z wieloma rabatami kwiatowymi, altanami i pawilonami zapewnią również panoramiczne widoki na południową część wyspy Hongkong i wyspę Lammu.

Z ogrodów nie będzie można zobaczyć centrum Hongkongu ani Kowloon.

Ze stacji kolejki linowej trzeba będzie przejść 1,5 km w jedną stronę pod górę dość stromo.

Lugard Road Lookout

Jeden z najpopularniejszych widoków roztacza się ze ścieżki pieszej wokół szczytu, znanej również jako "Lugard Road".

W pewnym momencie ścieżka wyłania się z lasu bezpośrednio nad centrum Hongkongu i Victoria Harbour, oferując hipnotyzujące widoki.

Od stacji kolejki linowej przejdziesz około 1 km w jedną stronę mniej więcej po płaskim terenie z niewielkimi zmianami wysokości.

.

Dom towarowy The Peak Galleria

Naprzeciwko wyjścia z górnej stacji kolejki linowej znajduje się centrum handlowe "Peak Galleria". W jego wnętrzu znajduje się dworzec autobusowy.

Z dachu centrum handlowego roztacza się panoramiczny widok na centrum Hongkongu, Kowloon i południowe wybrzeże wokół dzielnicy Aberdeen.

W przeciwieństwie do większego centrum handlowego Peak Tower, gdzie kończy się kolejka linowa, widok z dachu jest bezpłatny.

Jest on otwarty codziennie od 8:00 do 22:00.

.

Findlay Road

Wąska asfaltowa droga prowadzi w górę od obu centrów handlowych, a z kilku punktów roztaczają się wspaniałe widoki na centrum Hongkongu i Kowloon.

Od stacji kolejki linowej dzieli nas tylko około 200 metrów pieszo.

Minusem Findlay Road są stosunkowo małe punkty widokowe, na których gromadzą się większe tłumy.

.

The Peak Tower

Punkt widokowy z największą reklamą w internecie znajduje się na dachu ogromnego i komercyjnego centrum, które swoją architekturą zupełnie nie pasuje do otaczającej przyrody.

Co prawda widoki z dachu są naprawdę piękne i to na wszystkie strony, jednak widok na przeciwległy dom towarowy "The Peak Galleria" wcale nie jest znacząco gorszy.

Ceny biletów za widok przedstawiają się następująco.

 • 75hkd - pojedyncze wejście
 • 148hkd - Wejście + przejazd kolejką linową w obie strony (oszczędność ok. 10% w porównaniu do zakupu osobno)
 • Godziny otwarcia - od 10:00 do 22:00
 • Szczegółowe informacje i zakup online: thepeak.com.hk

.

Mapa punktów widokowych

Stworzyliśmy prosty przegląd głównych punktów widokowych na Victoria Peak.

.

Szlaki turystyczne

Obszar wokół Victoria Peak jest również doskonałym miejscem na spacery, zarówno krótkie spacery po płaskim terenie, jak i niezwykle wymagające strome spacery pod górę.

Jednak ze wszystkich obszarów w Hongkongu, Victoria Peak jest najbardziej turystycznym miejscem, a na szlakach zawsze będzie dużo ludzi.

.

Jakie są najlepsze szlaki w okolicy? Ile czasu zajmuje wejście na Victoria Peak z centrum Hongkongu?

 • Victoria Peak Loop - Okrężny szlak wokół zbocza góry. Prowadzi po asfalcie i w większości w cieniu gęstego lasu, ale często mija się piękne punkty widokowe.
  • Długość - 3,5 km / 45 minut
  • Stopień trudności - łatwy
 • Central Green Trail - Popularna trasa dla tych, którzy chcą wspiąć się na Victoria Peak bezpośrednio z centrum i przejść obok kolejki linowej.
  • Długość - 3 km / 45 minut w dół / 2 godziny pod górę
  • Trudność - łatwy zjazd i trudny podjazd (duże przewyższenie)
 • Hong Kong Trail, Section 1 - Pierwsza część słynnego szlaku przez Hongkong prowadzi od górnej stacji kolejki linowej do Pok Fu Dam. Ścieżka prowadzi częściowo po asfalcie, a częściowo przez las.
  • Długość - 6,5 km / 1,5 godziny w dół i około 2 godziny pod górę
  • Stopień trudności - umiarkowany
 • Victoria Peak – stanice metra HKU - Popularna trasa piesza między górną stacją kolejki linowej przez punkt widokowy na Lugard Road, a następnie stromo w dół do stacji metra HKU w zachodniej części Hongkongu.
  • Długość - 5 km / 70 minut w dół i około 105 minut pod górę
  • Trudność - łatwy zjazd i umiarkowany podjazd

Jeśli więc planujesz wspiąć się na Victoria Peak pieszo, bez korzystania z kolejki linowej lub autobusu, zajmie to bardziej doświadczonym podróżnikom około 2 do 2,5 godziny. Przeciętny turysta pokona bardzo strome wzgórze w około 3,5 godziny.

.

Jak się tam dostać

Victoria Peak jest łatwo dostępna z centrum Hongkongu środkami transportu publicznego.

Kolejka linowa

Stroma kolejka linowa jest jedną z głównych atrakcji w całym Hongkongu i jest również szczegółowo omówiona w sekcji Działania.

Kolejka linowa nazywana jest "The Peak Tram" i kursuje z centrum Hongkongu (lokalizacja dolnej stacji znajduje się mniej więcej pomiędzy stacjami metra "Central" i "Admiralty").

Kolejka linowa kursuje codziennie od 7:30 do 23:00 w odstępach 15-20 minutowych.

Bilet w jedną stronę kosztuje 62 hkd, a w obie strony 88 hkd. Szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: thepeak.com.hk/getting-to-the-peak.

Kolejki do kolejki linowej są najdłuższe wieczorem i w weekendy, kiedy czas oczekiwania może wynosić nawet 45 minut.

.

Autobus

Taniej i częściej można dostać się na szczyt autobusem. Podróż jest jednak dłuższa niż kolejką linową i nawet w przypadku autobusu można spodziewać się kolejki, choć nie tak długiej (zwykle maksymalnie 10-20 minut).

 • Minibus 1 - linia ekspresowa do stacji "Central"
  • Częstotliwość - od 5 do 15 minut
  • Czas podróży - 35 minut
  • Cena - 11,80 hkd
 • Autobus 15 - wolniejsza trasa do dworca "Centralnego"
  • Częstotliwość - od 5 do 15 minut
  • Czas podróży - 45 minut
  • Cena - 12,10 hkd

.

Zakwaterowanie na Victoria Peak

W bezpośrednim sąsiedztwie szczytu nie ma hoteli ani prywatnych apartamentów.

Około 200 metrów od dolnej stacji kolejki linowej można zatrzymać się w pięknym hotelu Two MacDonnell Road **** z widokiem na centrum.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Hongkong.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.