Hongkong - wiza turystyczna

Hongkong

Jakich dokumentów podróżnych potrzebuję, aby podróżować do Hongkongu? Czy mogę przekroczyć granicę między Hongkongiem a Makau lub Chinami kontynentalnymi bez wizy?

Wybierz hotel z widokiem na Hongkong

Wiza

Chociaż Hongkong jest oficjalnie częścią Chin, utrzymuje własną politykę wizową co najmniej do 2047 r. ze względu na swoją rozległą autonomię.

W przeciwieństwie do Chin kontynentalnych, które wymagają uzyskania wizy w ambasadzie, obywatele zdecydowanej większości krajów na świecie nie potrzebują wizy, aby wjechać do Hongkongu.

Do podróży do Hongkongu wystarczy paszport ważny przez kolejne 6 miesięcy po opuszczeniu kraju.

Pełne informacje na temat wiz i wymogów wjazdowych można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej rządu Hongkongu: gov.hk/en.

Podróż do Makau

Makau ma taki sam status w Chinach jak Hongkong i również nie wymaga od podróżnych odwiedzania miejsc turystycznych. Makau jest jednak odrębną jednostką autonomiczną, dlatego podróżując z Hongkongu do Makau należy posiadać paszport. Wiza nie jest wymagana.

Podróż z Hongkongu do Makau autobusem lub statkiem jest bezpośrednia (poza Chinami).

Podróż do Chin

Podróżując z Hongkongu do Chin kontynentalnych, musisz mieć wizę, mimo że technicznie jest to jeden kraj. Chiny nie zezwalają nawet na krótkoterminowy bezwizowy wjazd na granicy kontynentalnej podczas podróży z Hongkongu.

Inne dokumenty

Hongkong ma bardzo otwarte podejście do swojej polityki migracyjnej. Nie ma kontroli zakwaterowania ani pieniędzy. Po przylocie należy wypełnić dokument pobytu imigracyjnego, który jest wręczany w samolocie.

Hongkong nie wymaga biletu powrotnego ani biletu do następnego miejsca docelowego, ale linia lotnicza może tego wymagać i warto mieć wszystko przygotowane.

Przepisy celne

Import jakichkolwiek produktów zwierzęcych lub roślinnych do Hongkongu jest zabroniony ze względów zdrowotnych.

Bezcłowo można wwieźć 20 papierosów (jedna paczka), 1 litr alkoholu i 2 litry wina.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.