Hongkong
Hongkong

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odwiedzeniem Hongkong

Hongkong - mapa i geografia

David Eiselt zaktualizowany 25. 1. 2024

Szukasz lokalizacji Hongkong na mapie? Znajdź wszystkie interesujące miejsca geograficzne w Hongkong.

Wybierz hotel z najlepszą centralną lokalizacją

Gdzie leży Hongkong?

Hongkong znajduje się w południowych Chinach na małym półwyspie i kilku małych wyspach. Jego brzegi obmywane są przez Morze Południowochińskie.

Miasto sąsiaduje z Chinami kontynentalnymi, a po wybudowaniu kompleksu tuneli i mostów "HZMB" ma granicę lądową ze Specjalnym Regionem Administracyjnym Makau.

Hongkong zajmuje powierzchnię 2 755 kilometrów kwadratowych.

Mapa online Hongkongu

Sprawdź kilka map Hongkongu, aby łatwo dowiedzieć się, gdzie się zatrzymać, gdzie jest największe skupisko atrakcji lub szlaków turystycznych.

Geografia

Terytorium Hongkongu jest podzielone na 3 główne części - Hongkong, Kowloon i Nowe Terytoria.

Hongkong - to nazwa samej wyspy, która była pierwszym miejscem na tym obszarze, które zostało zasiedlone przez Brytyjczyków i stanowi pierwszą i pierwotną część brytyjskiej kolonii. Centrum Hongkongu to obszar między Central i Causeway Bay, który tworzy panoramę drapaczy chmur widocznych na większości zdjęć. Większość turystów udaje się do tego obszaru.

Kowloon - część kontynentalna, położona po przeciwnej stronie wyspy Hongkong, stała się częścią brytyjskiej kolonii w drugiej połowie XVIII wieku. Jest to bardziej mieszkalna część samorządnego terytorium, ale znajduje się tu również wiele atrakcji turystycznych. Obszar ten jest jednym z najgęściej zaludnionych miejsc na ziemi.

Nowe Terytoria, obszar stanowiący około 90% obecnego Hongkongu, został wydzierżawiony przez Brytyjczyków od dynastii Chin na 99 lat w 1898 roku. Obszar ten znajduje się na północ od Kowloon. Nadaje się do uprawiania turystyki pieszej i znajduje się tam kilka historycznych mieszkań rdzennej ludności o znaczeniu turystycznym (takich jak Ping Shan Heritage Trail).

Hongkong w liczbach

Na zakończenie tego rozdziału przedstawiamy również kilka interesujących danych geograficznych Hongkongu.

  • Najwyższa góra - Tai Mo Shan (957 m n.p.m.)
  • Najdłuższa rzeka - Sham Chun (37 km)
  • Obszary sąsiadujące - 2 (Chiny kontynentalne, Makau)
  • Długość linii brzegowej - 456 km
Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.