Hongkong w pigułce

Hongkong

Hongkong to miasto o bogatej historii, tętniącej życiem teraźniejszości i, jako jeden z głównych ośrodków gospodarczych na świecie, świetlanej przyszłości.

Miasto położone jest na niezwykle fotogenicznym obszarze wielu półwyspów, wysp, zatok i gór osiągających wysokość prawie 1000 metrów. Na panoramę Hongkongu składają się setki drapaczy chmur, co stanowi największe zagęszczenie spośród wszystkich miast na świecie.

Zobacz ceny hoteli i zarezerwuj nocleg już teraz

Ale nie tylko wysokie budynki robią wrażenie, Hongkong ma również zaskakująco rozległe obszary naturalne poprzecinane dziesiątkami kilometrów szlaków turystycznych, a wiele wysp ma piękne subtropikalne plaże z drobnym piaskiem.

Dzięki prawie 100-letniemu brytyjskiemu panowaniu, Hongkong nadal ma silną mieszankę wpływów europejskich i chińskich.

Chociaż Hongkong jest integralną częścią Chin, tworzy tak zwany Specjalny Region Administracyjny ("Hong Kong SAR"), który daje miastu szeroką autonomię. Turyści z większości krajów świata mogą na przykład podróżować do Hongkongu bez wizy, w przeciwieństwie do Chin kontynentalnych. Na przykład sąsiednie Makau, które jest popularnym celem wycieczek z Hongkongu, ma podobną strukturę.

Ludność Obszar Nazwa Chiński / Angielski Strefa czasowa
7 500 000 2 755 km2

香港 / Hong Kong

UTC +8

Więcej wskazówek dotyczących odwiedzania Hongkong

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz Hongkong po raz pierwszy, czy wielokrotnie, zapoznaj się z naszymi przydatnymi wskazówkami i rekomendacjami: