Hongkong - bezpieczeństwo i zdrowie

Hongkong

Jakie są zagrożenia dla zdrowia w Hongkongu? Czy Hongkong jest bezpieczny i gdzie są miejsca o najwyższym wskaźniku przestępczości?

Wybierz hotel z widokiem na Hongkong

Zagrożenia dla zdrowia

W Hongkongu nie ma ryzyka wystąpienia poważnych chorób. Podobnie jak w przypadku podróżowania gdziekolwiek indziej, zalecamy wykupienie dobrej jakości ubezpieczenia podróżnego i zawsze mieć przy sobie dużo gotówki lub kartę kredytową na wypadek nagłego urazu lub choroby.

Turyści z innych kontynentów mogą czasami doświadczać problemów jelitowych po zjedzeniu lokalnych potraw, do których ich ciała nie są przyzwyczajone.

Jednak poziom higieny w Hongkongu jest wysoki i takie problemy zwykle szybko ustępują.

Opieka zdrowotna i możliwe leczenie

Hongkong jest uważany za bardzo zaawansowany kraj z wysoko rozwiniętą i doskonałą opieką zdrowotną.

Wszyscy turyści muszą pamiętać, że za leczenie płaci się gotówką natychmiast po wizycie u lekarza, a z firmą ubezpieczeniową można uzyskać zwrot kosztów dopiero po fakcie.

Woda pitna

Woda z sieci wodociągowej jest bezpieczna. Hongkong jest jednym z niewielu krajów w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie woda z kranu nie stanowi problemu do picia.

Niebezpieczne zwierzęta

Ze względu na głównie miejskie środowisko, w Hongkongu nie ma dużych niebezpiecznych zwierząt.

Jednak podróżując przez tereny wiejskie w bardziej odległych częściach Nowych Terytoriów lub wyspy Lantau, należy wziąć pod uwagę, że w Hongkongu występuje kilka gatunków jadowitych węży i nie zaleca się wchodzenia w wysoką trawę bez solidnych butów.

Idealnym rozwiązaniem jest przedzieranie się przez zarośnięte ścieżki. Jednak - ponownie ze względu na wysoką gęstość zaludnienia - węże nie są tak liczne jak w innych obszarach Azji Południowo-Wschodniej.

W odległych obszarach wiejskich można znaleźć bezpańskie psy, ale zazwyczaj są one przyzwyczajone do ludzi i nie są agresywne.

Ryzyko katastrof

Latem w Hongkongu istnieje ryzyko wystąpienia tajfunów lub ulewnych deszczy. Występują one w różnym stopniu i zostaniesz poinformowany o każdym tajfunie lub ulewnym deszczu (informacje w metrze, wszystkich budynkach publicznych, centrach handlowych).

Tajfuny lub silne burze tropikalne występują w Hongkongu średnio 1-3 razy w roku, głównie między końcem lipca a końcem września.

Obowiązkowe szczepienia

W Hongkongu nie są wymagane żadne szczepienia, jest to standardowy kraj rozwinięty, w którym nie występują choroby tropikalne.

Przestępczość

Przestępczość w Hongkongu jest minimalna w porównaniu do innych krajów azjatyckich.

Przyzwyczajenie się do nowego otoczenia może zająć trochę czasu, ale poza tym Hongkong jest bardzo bezpieczny. Zalecamy szczególną ostrożność w dzielnicy Mongkok, gdzie na ulicznych targowiskach może dochodzić do kradzieży kieszonkowych.

Ogólnie jednak Hongkong jest jedną z najbezpieczniejszych metropolii na świecie dla turystów.

Ważne kontakty

Podczas pobytu w Hongkongu należy znać następujące numery telefonów.

  • Straż pożarna: 999
  • Służby ratunkowe: 999
  • Policja: 999

Ta uniwersalna linia alarmowa jest zawsze łatwo dostępna w języku angielskim.

Międzynarodowy numer kierunkowy Hongkongu to +852.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.