Hongkong
Hongkong

Wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą na Hongkong

Monster Building

David Eiselt zaktualizowany 25. 1. 2024
Budynki mieszkalne Hongkong

Hongkong jest miastem z chronicznym niedoborem przestrzeni, więc budynki mieszkalne muszą być budowane albo bardzo wysokie, albo z mieszkaniami stłoczonymi blisko siebie.

10 najlepszych hoteli w Hongkongu

Najbardziej znanym przykładem brutalistycznej architektury Hongkongu jest blok apartamentowców w dzielnicy Quarry Bay w pobliżu centralnej części miasta.

10 000 osób w jednym bloku budynków

Osiedle powstało w latach 60. i składa się z 5 budynków połączonych w jeden blok.

Najwyższy budynek ma 18 pięter i w sumie ponad 10 000 osób mieszka w tych budynkach na bardzo małej powierzchni. Ze względu na swój pozornie demoniczny, a nawet odpychający wygląd, osiedle zyskało przydomek "Monster Building".

Typowe mieszkanie w Monster Building ma około 35 metrów kwadratowych. Bardzo wąskie korytarze i klatki schodowe sprawiają, że w 5 budynkach udało się zmieścić łącznie 2 243 jednostki mieszkalne.

.

Poczuj prawdziwą atmosferę Hongkongu

Chociaż Monster Building jest własnością prywatną, dziedzińce między budynkami są swobodnie dostępne dla wszystkich, w tym turystów.

To właśnie z przestrzeni między budynkami można uzyskać najlepsze i najbardziej odkrywcze zdjęcia tego monstrualnego budynku.

Patrząc na gęsto upakowaną fasadę przez okna i małe balkony, można poczuć atmosferę prawdziwego azjatyckiego miasta.

Choć niektóre przestrzenie publiczne mogą na pierwszy rzut oka wyglądać odpychająco, nie trzeba obawiać się zwiedzania osiedla nocą. Quarry Bay to bezpieczna dzielnica, a o tym, że nie są to slumsy, świadczą restauracje, kawiarnie i sklepy na parterze Monster Building.

.

Jak się tam dostać?

Linia tramwajowa do Shau Kei Wan przebiega tuż obok Monster Mansion.

Najbliższa stacja metra to Quarry Bay, około 400 metrów od posiadłości, gdzie zatrzymują się następujące linie:

  • Ciemnoniebieska linia Island Line (w kierunku Central, North Point, Causeway Bay i Kennedy Town)
  • Fioletowa linia Tseung Kwan O (w kierunku Tseung Kwan O i North Point)
Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.