Makau w pigułce

Makau

Makau (często pisane jako Macau) znajduje się w delcie Rzeki Perłowej i jest skąpane w Morzu Południowochińskim.

Miasto składa się z półwyspu Makau z jego historycznym centrum i wyspami Taipa, gdzie znajduje się większość kasyn, plaża, historyczna wioska Coloane i zalesiony obszar naturalny ze szlakami turystycznymi.

Zobacz ceny hoteli i zarezerwuj pokój już teraz

Makau jest terytorium o największej gęstości zaludnienia na świecie (ponad 21 000 mieszkańców na kilometr kwadratowy) i jako była kolonia portugalska stanowi unikalne połączenie kultury chińskiej i portugalskiej. Makau łączy w sobie nowoczesną architekturę spowodowaną szybkim rozwojem w ostatnich czasach, ale zachowały się również budynki z epoki kolonialnej z XIX wieku.

Ludność Obszar Nazwa Chiński / Angielski Strefa czasowa
680 000 115 km2

澳門 / Macau (Macao)

UTC +8

Chociaż Makau jest integralną częścią Chin, tworzy tak zwany Specjalny Region Administracyjny ("SAR Makau"), który zapewnia miastu szeroką autonomię. Turyści z większości krajów świata mogą zatem podróżować do Makau bez wizy, na przykład w przeciwieństwie do Chin kontynentalnych. Na przykład sąsiedni Hongkong ma podobną strukturę.

Więcej wskazówek dotyczących odwiedzania Makau

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz Makau po raz pierwszy, czy wielokrotnie, zapoznaj się z naszymi przydatnymi wskazówkami i rekomendacjami: