Pinel

Pinel

Rezerwat przyrody Pinel Island znajduje się po północnej stronie St Martin i można do niego dotrzeć łodzią, która odpływa w regularnych odstępach czasu z portu w wiosce Cul-de-Sac.

Możesz wybrać się na piękny spacer przyrodniczy wokół wyspy, a następnie położyć się na pięknej plaży z barem. Zalecamy zaplanowanie co najmniej półdniowej wycieczki.

Zarezerwuj hotel przy plaży ze zniżką na booking.com

Plaże i nurkowanie z rurką

Wysepka Pinel ma tylko około 350 metrów długości i można ją opłynąć w 10 minut. Leży w cieniu gór, więc opady deszczu są bardzo rzadkie.

Wyspa ma dwie piękne plaże z drobnym białym piaskiem.

Większa plaża znajduje się przy przystani łodzi, ma dwa bary, wypożyczalnię leżaków i parasoli (około 30 euro dziennie za zestaw 2 leżaków) i mały sklep.

Mniejsza plaża po północnej stronie jest całkowicie pozbawiona udogodnień i mało uczęszczana, więc będziesz miał tu dużo miejsca dla siebie.

Bardzo płytkie morze wokół plaż na wyspie Pinel zapewnia doskonałe warunki do snorkelingu. Podwodne życie może nie być tak obfite jak w innych karaibskich lokalizacjach, ale dla spokojnego rekreacyjnego nurkowania z rurką, Pinel jest idealny.

Prom na Pinel - cena i rozkład rejsów

Na wyspę można dostać się publicznym promem z przystani w Cul-de-Sac.

Łódź kursuje co pół godziny od około 9:00 do 16:00. Bilet powrotny jest płatny na molo w Cul-de-Sac i kosztuje 10 eur lub 12 usd. Płatności można dokonać wyłącznie gotówką.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Sint Maarten.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.