Orient Beach

Orient Beach

Jest to najdłuższa plaża na wyspie o długości ponad 2 km, oferująca doskonałe warunki do pływania i uprawiania sportów wodnych.

Zarezerwuj hotel przy plaży ze zniżką na booking.com

Mowa o pięknej plaży Orient Beach we francuskiej części St. Martin. Okolica jest wypełniona luksusowym kurortem z wieloma apartamentami i willami wakacyjnymi, a ogólna atmosfera plaży i jej otoczenia jest zatem bardzo ładna i zadbana.

Udogodnienia na plaży

Plaża Orient jest w całości pokryta drobnym, białym piaskiem. Od czasu do czasu na brzegu pojawiają się wodorosty, ale zazwyczaj nikomu to nie przeszkadza.

Wejście do wody jest bardzo stopniowe i na większości plaży wygodne piaszczyste. Również z tego powodu Orient Beach jest idealna dla rodzin z małymi dziećmi.

W wielu miejscach można wypożyczyć leżaki i parasole (ok. 30 eur za komplet na cały dzień) oraz skorzystać z kilku plażowych barów i restauracji.

Jednak ze względu na jej długość, na Orient Beach znajdziesz również dużo miejsca dla siebie, jeśli nie chcesz wynajmować leżaka.

Sporty wodne i nurkowanie z rurką

Wschodnia strona St Martin jest często wietrzna, dzięki czemu Orient Beach jest doskonałym miejscem do uprawiania windsurfingu lub kitesurfingu.

Na plaży znajduje się kilka wypożyczalni sprzętu i szkół windsurfingu.

Południowa część plaży jest chroniona przez małą zatokę i nawet przy wietrze woda jest spokojna. Dno jest tu bardziej skaliste, dlatego południowy kraniec oferuje dobre warunki do łatwego nurkowania rekreacyjnego.

Zakwaterowanie przy plaży

W bezpośrednim sąsiedztwie plaży znajdują się dziesiątki doskonałych apartamentów i luksusowych hoteli.

Ceny najtańszych apartamentów zaczynają się od 170 eur za noc. W tej kategorii polecamy następujące miejsca noclegowe:

Jeśli wolisz luksusowy hotel bez kompromisów tuż przy plaży, sprawdź ceny i dostępność w Orient Beach Hotel ****.

Jak dostać się na plażę

Najlepszym sposobem na dotarcie na plażę jest samochód. W kilku miejscach tuż przy plaży znajdują się duże bezpłatne parkingi.

Minibusy kursujące na trasie Marigot - Grand Case - Fr. Quartier (Orléans) przejeżdżają tylko główną drogą około 1 km od plaży z częstotliwością 2-3 razy na godzinę.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Sint Maarten.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.