Sint Maarten - gdzie spać

Saint Martin

Zakwaterowanie będzie najdroższym elementem budżetu podczas podróży do St Martin, jeśli zatrzymasz się w hotelu. Istnieje jednak kilka prywatnych apartamentów, w których ceny są na rozsądnym poziomie.

Które miejsca są najtańsze? A gdzie są najlepsze? Czytaj dalej w tym rozdziale.

Gdzie się zatrzymać w St Martin

St Martin oferuje wiele luksusowych ośrodków zamkniętych, których nie trzeba opuszczać na czas wakacji, a także prywatne pensjonaty lub apartamenty, w których miejscowi wynajmują pokój lub całą nieruchomość.

Zalecamy sprawdzenie dostępnych ofert, a zwłaszcza cen, przed zakupem biletu. Porównaj oferty na dwóch głównych stronach, które pokazują największą liczbę miejsc noclegowych w St. Martin.

Jeśli wybierasz się do St. Martin w szczycie sezonu, między grudniem a kwietniem, zarezerwuj zakwaterowanie z dużym wyprzedzeniem, nawet 6 miesięcy lub więcej! Oferty szybko się kurczą, a ceny znacznie rosną w miarę zbliżania się daty podróży.

Zalecamy rezerwację z dużym wyprzedzeniem z możliwością bezpłatnego anulowania i sprawdzania ofert w czasie, aby sprawdzić, czy jest tańsza opcja.

Maho i Simpson Bay

Obszar wokół słynnego lotniska SXM jest pełen luksusowych kurortów, z których najlepsze na Maho Beach mają widok na morze i lądujące samoloty.

Jeśli wybierasz się do St Martin głównie dla samolotów i kąpieli morskich, Maho lub Simspon Bay to najlepsze miejsca na zakwaterowanie.

Ceny w ośrodkach hotelowych zaczynają się od 230 USD za noc.

Orient Beach i Anse Marcel

Północna i wschodnia część Francji to jedne z najpopularniejszych miejsc na plaże.

Obszar ten leży poza najgęściej zaludnioną częścią St Martin i dlatego jest jednym ze znacznie spokojniejszych obszarów niż, powiedzmy, Philipsburg, Marigot czy Maho. Niemniej jednak znajdziesz tutaj wszystkie niezbędne udogodnienia.

Ceny w kurorcie są również wysokie i wahają się od 200 usd w górę.

Oyser Pond i Dawn Beach

Spokojny kurort z kilkoma luksusowymi ośrodkami znajduje się na wschodniej granicy między częścią holenderską i francuską.

Oyster Pond ze słynną plażą Dawn Beach ma bardzo przyjemną, relaksującą atmosferę z mnóstwem ekskluzywnych restauracji i sklepów.

Ceny w lokalnych hotelach zaczynają się od 200 USD.

Marigot

Największe francuskie miasto na St Martin jest popularne ze względu na niedrogie hotele i pełne zaplecze turystyczne.

Pobyt w Marigot to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zwiedzić wyspę i jednocześnie zaoszczędzić pieniądze na zakwaterowaniu, ponieważ można tu również znaleźć oferty poniżej 100 USD za noc.

Philipsburg

Stolica holenderskiej części wyspy to świetny wybór dla tych, którzy chcą zatrzymać się w pobliżu największego portu i lubią łączyć pobyt w mieście z pływaniem.

W samym centrum znajduje się długa plaża. Jednocześnie w Philipsburgu można znaleźć hotele w cenie poniżej 100 USD.

Cole Bay / Koolbaai

To duże miasto w holenderskiej części wyspy ma świetną lokalizację do zwiedzania wyspy, ponieważ krzyżuje się tu jedna z dwóch głównych linii minibusów, a także przebiega przez nie główna droga.

Cole Bay nie jest ładnym miastem. Składa się z kilku domów mieszkalnych, magazynów, sklepów samochodowych i meblowych oraz dwóch dużych supermarketów.

Można tu jednak znaleźć tanie apartamenty z cenami znacznie poniżej 80 usd za noc.

Ceny hoteli w St Martin

St Martin jest drogim miejscem i nawet w obrębie Karaibów ceny są powyżej średniej.

Za 1 noc w pokoju 2-osobowym zapłacisz tutaj od 100 usd do 180 us d w małym hotelu lub apartamencie, tylko rzadko znajdziesz ceny poniżej 80 usd za prywatne apartamenty w głębi lądu.

10 najtańszych hoteli - St. Martin

Najniższe ceny w nadmorskich kurortach zaczynają się od 250 usd i wznoszą się na arbitralne wyżyny w najbardziej luksusowych hotelach.

Najwyższe ceny zakwaterowania panują w szczycie sezonu, od grudnia do połowy kwietnia. Jeśli podróżujesz w tym okresie, zalecamy rezerwację zakwaterowania z dużym wyprzedzeniem (4 miesiące lub dłużej).

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.