Sint Maarten - wiza turystyczna

Saint Martin

Czy potrzebuję wizy, aby podróżować do Sint Maarten/St. Martin? Czy obywatelom UE wystarczy zwykły dowód tożsamości?

Wiza

Chociaż polityka wizowa różni się nieco w części francuskiej i holenderskiej, zdecydowana większość narodowości nie potrzebuje wizy, aby pozostać na wyspie przez okres do 3 miesięcy.

Dotyczy to na przykład wszystkich krajów europejskich, USA, Kanady i większości krajów Ameryki Łacińskiej.

Paszport lub dowód osobisty

Holenderska część wyspy nie jest integralną częścią Unii Europejskiej, podczas gdy część francuska jest.

Jednak do obu części należy zawsze podróżować z paszportem. Nawet jeśli przylecisz do części francuskiej bezpośrednim lotem na lotnisko Grand Case przez francuskie terytorium Gwadelupy, musisz mieć paszport.

Przemieszczanie się między częścią francuską i holenderską

Chociaż wyspa jest podzielona na dwie odrębne części, z których jedna jest częścią Unii Europejskiej, a druga nie, przemieszczanie się między nimi jest całkowicie bezpłatne.

Podczas podróży drogą znaki i flagi narodowe ostrzegają o przekroczeniu granicy, ale nie ma żadnych kontroli.

Przepisy celne

Jako konsument, możesz zabrać dowolne towary na wakacje, a także przywieźć dowolne towary w dowolnej ilości do osobistej konsumpcji z wakacji na tej wyspie bez ograniczeń. Jedynym wyjątkiem od tego bezpłatnego systemu są towary podlegające akcyzie - wyroby tytoniowe, napoje alkoholowe lub paliwo.

Ograniczone ilości tych towarów mogą być przewożone w obrębie państw członkowskich do konsumpcji osobistej bez dodatkowych opłat.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.