Pic Paradis

Pic Paradis

Góra Pic Paradis jest najwyższym szczytem na całej wyspie Saint Martin. Na wysokości 418 metrów przewyższa najwyższy szczyt w holenderskiej części Sentry Hill o ponad 70 metrów.

Zarezerwuj hotel przy plaży ze zniżką na booking.com

Na Pic Paradis nie ma wyznaczonego szlaku turystycznego, ale można wjechać samochodem prawie na sam szczyt.

Wspinaczka na Pic Paradis

Zarośnięte, nieoznakowane ścieżki prowadzą w kierunku Hope Estate przez duży kamieniołom i nie zaleca się chodzenia pieszo.

Do Pic Paradis najlepiej więc dotrzeć drogą.

Od głównej drogi między Marigot i Grand Case, droga wije się przez tropikalną zieleń prawie na sam szczyt. Tuż poniżej Pic Paradis znajduje się luksusowa wioska z ogrodzonymi willami i kurortami.

Można zaparkować w dowolnym miejscu wzdłuż drogi (z wyjątkiem ostatnich około 150 metrów, które są zarezerwowane dla luksusowego hotelu). Ostatnia część drogi, około 500 metrów, wychodzi na niezbyt stromą ścieżkę spacerową.

Widok z Pic Paradis jest zdecydowanie wart podróży. Najpiękniejsze widoki otwierają się zwłaszcza w północno-wschodniej części wyspy.

.

Piesza część szlaku biegnie z dala od zabudowań i nie napotkamy na niej puszczonych luzem psów czy innych zwierząt.

Sama droga, choć miejscami bardzo stroma, jest przejezdna nawet dla najmniejszych samochodów.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Sint Maarten.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.