Płowdiw

Płowdiw

Być może nigdy nie słyszałeś o drugim co do wielkości mieście Bułgarii. Nie leży nad morzem, ani w górach, ale pominięcie go podczas wycieczki po Bułgarii byłoby dużym błędem.

Znajdziesz tu prawdopodobnie największą koncentrację starożytnych, średniowiecznych i nowoczesnych zabytków na Bałkanach. Niektóre z najstarszych zabytków obejmują starożytne fortyfikacje trackie lub rzymski amfiteatr, w którym odbywają się różne przedstawienia teatralne na świeżym powietrzu. Można również podziwiać kilka średniowiecznych kościołów i meczetów oraz malownicze uliczki historycznego centrum.

Krótko mówiąc, Płowdiw czerpie korzyści ze swojej zróżnicowanej historii, w której spotykały się różne kultury i narody, a wiele z ich dziedzictwa zachowało się do dziś.

10 najlepszych hoteli w Płowdiwie

Do miasta można bardzo łatwo dotrzeć z Sofii, a autobusy i pociągi odjeżdżają co kilka minut. Podróż pociągiem i autobusem zajmuje mniej więcej tyle samo czasu, a ceny są podobne (bilety w jedną stronę około 8 bgn.). W pobliżu miasta znajduje się również lotnisko P łowdiw, z którego Ryanair lata na przykład do Bergamo, Charleroi i Londynu.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Bułgaria.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.