Bułgaria - internet i gniazdka

Bułgaria

Dowiedz się, czy podczas podróży do Bułgarii będziesz potrzebować adaptera do gniazdka elektrycznego lub jak szeroko dostępny jest Internet i sygnał komórkowy.

Wyszukiwanie zakwaterowania w Bułgarii

Elektryczność i gniazdka

Bułgarska sieć elektryczna działa na napięciu 220 V i częstotliwości 50 Hz, co jest wartością, którą bez trudu akceptuje zdecydowana większość powszechnie używanych urządzeń.

Gniazdka i wtyczki w Bułgarii są głównie typu F (zwane typem Schuko) i rzadziej typu C.

Gniazdo typu F ma dwa otwory i parę pasków uziemiających na górze i na dole.

Gniazda typu C nie posiadają uziemienia (jest ono zastąpione zabezpieczeniem dwufazowym), można do nich bez problemu podłączyć np. ładowarkę do telefonu komórkowego lub golarkę.

  • Gniazda - F i C
  • Napięcie - 220 V
  • Częstotliwość - 50 Hz

.

Internet

Bułgaria jest częścią UE, więc dane mobilne będą działać bez dodatkowych opłat roamingowych dla wszystkich obywateli UE, Islandii, Norwegii lub Wielkiej Brytanii.

Zasięg Internetu w Bułgarii jest dobry w zaludnionych obszarach, ale mogą wystąpić problemy w bardziej odległych częściach gór.

Publiczne sieci Wi-Fi są oferowane przez zdecydowaną większość hoteli i pensjonatów i są dostępne w wielu większych restauracjach.

Dzwonienie

Jeśli chodzi o wykonywanie połączeń, w Bułgarii obowiązują te same zasady dla operatorów komórkowych z UE, Norwegii i Wielkiej Brytanii, jak w przypadku połączeń krajowych.

Będziesz więc dzwonić do domu z Bułgarii po takich samych cenach i taryfach, jak gdybyś mieszkał w UE, Norwegii lub Wielkiej Brytanii. Nie oczekuj żadnych dodatkowych opłat roamingowych podczas podróży do Bułgarii.

Jeśli jesteś spoza UE, uzyskaj bułgarską kartę e-sim do transmisji danych szybko i łatwo w Internecie airalo.com.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.