Góry Riła

Siedem jezior Riła

Chociaż Bułgaria jest odwiedzana głównie ze względu na swoje wybrzeże, jej zachodnia część jest pełna wysokich gór. Najważniejszym z nich jest niewątpliwie pasmo górskie Riła z najwyższym szczytem Bułgarii i Bałkanów w ogóle, którym jest Musała o wysokości 2 925 metrów.

Na Musałę można wspiąć się bez sprzętu wspinaczkowego po oznakowanym szlaku z wioski Bistrica, która znajduje się około 1 km od turystycznego miasta Borovets, lub wjechać kolejką linową na znaczną część góry.

Znajdź zakwaterowanie w górach Riła

Jeśli nie masz wynajętego samochodu, pojedź autobusem z południowego dworca autobusowego w Sofii (nie centralnego!) do miasta Samokov, gdzie przesiądziesz się do minibusa do Borowca. Obie trasy kursują mniej więcej raz na pół godziny, a całkowita podróż zajmuje nieco ponad 2 godziny.

Najpiękniejszym miejscem w Górach Riła jest jednak bez wątpienia obszar Siedmiu Jezior R iła lub Siedmiu Srebrnych Pereł Riła.

Grupa siedmiu jezior polodowcowych leży na wysokości od 2000 do 2500 metrów. Droga dojazdowa prowadzi z parkingu od drogi około 12 km od miasta Sapareva Banya. Można również skorzystać z wyciągu krzesełkowego, który zabierze Cię do najniższego z jezior, cena za bilet w obie strony wynosi 18 bgn.

Z Sofii autobus turystyczny Rila Shuttle kursuje bezpośrednio do kolejki linowej w cenie 25 euro.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Bułgaria.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.