Bułgaria w pigułce

Bułgaria

Położona w południowo-wschodniej części Europy na Półwyspie Bałkańskim Bułgaria jest członkiem Unii Europejskiej i strefy Schengen.

Na północy kraj graniczy z Rumunią, gdzie granicę stanowi rzeka Dunaj. Jego zachodnim sąsiadem jest Serbia i Macedonia Północna, południowym sąsiadem jest Grecja, a południowo-wschodnim sąsiadem jest Turcja. Na wschodzie Bułgaria graniczy z Morzem Czarnym.

Bułgaria to kraj, który co roku otwiera swoje bramy dla tysięcy turystów. Jego największym bogactwem naturalnym jest Morze Czarne, którego nazwa nie pochodzi od jego koloru; wręcz przeciwnie, Morze Czarne jest jednym z najbardziej nieprzejrzystych, często z widocznością do 20 metrów.

Zarezerwuj hotel w Bułgarii z wyprzedzeniem

Błyszczące piaszczyste plaże, skaliste zatoczki, wydmy i zalesione wzgórza czekają na turystów wzdłuż wybrzeża o długości 378 km.

Środkowa, południowa i zachodnia Bułgaria wypełniona jest pięknymi górami pełnymi oznakowanych szlaków turystycznych i infrastruktury turystycznej. Jednak w porównaniu do Alp, są one znacznie mniej zatłoczone, dzięki czemu można cieszyć się wędrówkami bez wielkich tłumów.

Ludność Obszar Nazwa Bułgarski / Angielski
6 385 000 110 993 km2 Bulgaria / България

Więcej wskazówek dotyczących odwiedzania Bułgaria

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz Bułgaria po raz pierwszy, czy wielokrotnie, zapoznaj się z naszymi przydatnymi wskazówkami i rekomendacjami: