Veliko Tarnovo

Wielkie Tyrnowo

Miasto u północnego podnóża gór Stara Płanina jest popularną atrakcją nie tylko dla zagranicznych turystów, ale także dla Bułgarów.

Wielkie Tyrnowo jest jednym z najważniejszych obszarów historycznych w Bułgarii i jednym z najstarszych miast na Bałkanach. Namacalne ślady sięgają III tysiąclecia p.n.e., a później (około XII wieku n.e.) miasto zasłynęło jako centrum Drugiego Imperium Bułgarskiego.

10 najlepszych hoteli w Wielkim Tyrnowie

W 1393 r. do Wielkiego Tyrnowa wkroczyli jednak Osmanie, którzy zniszczyli całe miasto. Pozostały jednak ruiny starej świątyni na cyplu Carevec i pałac carski, które do dziś są popularną atrakcją turystyczną. Rozległe centrum uzupełniają malownicze domy z XVIII-XIX wieku.

Z Sofii do miasta można dojechać w około 3,5 godziny autobusem lub 5 godzin pociągiem. Autobusy odjeżdżają z głównego dworca autobusowego kilka razy na godzinę, a bilet w jedną stronę kosztuje od 20 do 35 bgn w zależności od firmy.

Z Warny podróż trwa około trzech kwadransów krócej, autobusy odjeżdżają często z dworca centralnego, a podróż kosztuje od 18 do 30 bgn.

Połączenia można znaleźć na przykład na stronie /bgrazpisanie.com.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Bułgaria.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.