Ruiny kościoła św. Pawła

Ruiny kościoła św. Pawła

Pozostała tylko fasada najsłynniejszego zabytku Makau, ale być może właśnie dlatego ruiny kościoła św. Pawła są tak znane.

10 najlepszych hoteli w Makau

Miejsce to, znane również jako "Mater Dei", znajduje się w samym środku historycznego Makau i oprócz samego zabytku oferuje niezwykle ciekawe widoki na Makau pełne kontrastów. Na jednym ujęciu zobaczymy zabytkowe budynki, zwykłe bloki mieszkalne wybudowane w latach 80. i nowoczesne drapacze chmur w tle.

Ruiny St. Paul's zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, podobnie jak całe historyczne centrum Makau.

.

Co się stało z kościołem św. Pawła?

Kościół został zbudowany w latach 1602-1640 przez zakon jezuitów podczas hiszpańsko-portugalskiej dominacji w Makau. Pawła w Makau był jednym z największych kościołów chrześcijańskich w całej Azji.

Całkowite zniszczenie kościoła zostało spowodowane pożarem podczas tajfunu 26 stycznia 1835 roku.

Tylko frontowa fasada budynku pozostała nienaruszona, reszta budynku została całkowicie zniszczona i nigdy nie została odbudowana.

Co można zobaczyć wokół fasady kościoła?

Pozostałości kościoła stoją na wzgórzu pośrodku historycznego centrum, a dzięki otwartemu placowi z 68 schodami ruiny oferują piękne widoki bez przeszkód.

Plac jest najczęściej odwiedzanym miejscem w Makau z tłumami turystów chcących zrobić sobie selfie z fasadą w tle.

.

Najlepszą porą na wizytę jest wczesny poranek, kiedy na placu jest niewiele osób. Większość ludzi udaje się do kościoła wczesnym wieczorem, kiedy fasada zmienia kolor na złoty dzięki promieniom zachodzącego słońca, a następnie zmienia kolor na pomarańczowy dzięki reflektorom.

Za fasadą, w dawnym wnętrzu kościoła, można bezpłatnie zobaczyć fundamenty budynku, a za opłatą wstępu można również zwiedzić pozostałości krypty i małe muzeum.

Zaledwie kilka metrów od kościoła, nie zapomnij odwiedzić twierdzy Monte do Forte z zapierającym dech w piersiach widokiem na całe Makau.

Wstęp do muzeum i krypty

Muzeum i krypta są otwarte codziennie od 9:00 do 18:00, we wtorki tylko do 12:00. Ostatnie wejście jest możliwe 30 minut przed zamknięciem.

Wstęp wynosi 15 mop.

.

Jak się tam dostać?

Ruiny kościoła znajdują się w środkowej części półwyspu Makau, w gęsto zabudowanej części miasta.

Najbliższe przystanki autobusowe znajdują się w następujących lokalizacjach:

  • R. Tomás Vieira (około 250 metrów) - linia 17
  • Ponte 16/Auto Silo Pak Kong (około 600 metrów) - linie 1, 3, 3X, 4, 6A, 8A, 16, 16S, 18A, 18B, 19, 26, 26A, 33, 61, 101X, MT4

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Makau.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.