Makau - Pogoda i najlepszy czas na podróż

Makau

W Makau panuje klimat podzwrotnikowy wilgotny. Średnia roczna temperatura wynosi 22,7 °C.

Lata są zazwyczaj bardzo długie, gorące i wilgotne, z normalnymi temperaturami około 33 °C. Zimy, z drugiej strony, są krótkie z przyjemnymi temperaturami około 23 °C, przeważnie bezchmurnym niebem i niższą wilgotnością.

Bardzo krótka jesień jest zazwyczaj słoneczna, podczas gdy krótka wiosna charakteryzuje się zachmurzonym niebem i częstymi mgłami.

10 najlepszych hoteli z kasynami w Makau

Najprzyjemniejszy czas na pobyt w Makau to okres od października do lutego.

Pogoda i temperatury w ciągu roku

Oto jak wygląda pogoda w Makau w poszczególnych miesiącach roku.

Pogoda w styczniu

Styczeń jest bardzo przyjemnym miesiącem na piesze wycieczki i zwiedzanie miasta, jeśli nie lubisz wysokich temperatur.

Średnia dzienna temperatura wzrasta do 19°C, pogoda jest w większości bezchmurna, a deszcz jest bardzo rzadki w postaci krótkich opadów.

Pogoda w lutym

Luty to dobry miesiąc na wizytę w Makau, jeśli nie lubisz upałów. Normalne temperatury w ciągu dnia sięgają 20°C, a większość dni jest pogodna lub częściowo pochmurna.

Powietrze nie jest tak przejrzyste jak w listopadzie czy grudniu, ale nadal jest to idealna pogoda na spacery po mieście. Występują niewielkie opady deszczu w postaci krótkich deszczy.

Pogoda w marcu

Marzec to powolny koniec zimy, a mgliste dni i silne zamglenia stają się coraz częstsze. Jednak deszczu jest stosunkowo niewiele, głównie w postaci krótkich opadów.

Temperatury w ciągu dnia są przyjemne i wynoszą około 21°C.

Pogoda w kwietniu

Chociaż kwiecień nie jest najbardziej deszczowym miesiącem w roku, poziom wilgotności jest bardzo wysoki, co powoduje częste mgły i szare niebo z mgłą.

Jednak stosunkowo przyjemne temperatury około 25°C sprawiają, że przebywanie na zewnątrz jest znośne.

Pod koniec kwietnia rozpoczyna się pora deszczowa, ale średnio pada tylko co 3 dni.

Pogoda w maju

W maju temperatury w ciągu dnia oscylują wokół 29°C, a ilość opadów znacznie wzrasta w porównaniu do zimy.

Rzadko pada przez cały dzień, ale częste są ulewne deszcze trwające dłużej niż godzinę. Jednak okresy między deszczami są często przeplatane kilkoma godzinami bezchmurnego nieba.

Pogoda w czerwcu

Czerwiec jest statystycznie najbardziej deszczowym miesiącem w Makau. Często pada codziennie, a długotrwałe ulewne deszcze i burze nie są rzadkością.

Wilgotność jest wysoka i w połączeniu z temperaturami około 31°C sprawia, że przebywanie na zewnątrz jest bardzo niekomfortowe.

Pogoda w lipcu

W lipcu zaczyna się zwiększone ryzyko tajfunów i silnych burz tropikalnych. Występują one średnio raz na 2 lata w tym miesiącu.

Normalne burze często występują zwłaszcza wieczorem. Nawet gdy świeci słońce, niebo spowija mgła.

Pogoda w sierpniu

Sierpień to bardzo deszczowy miesiąc z częstymi burzami i ryzykiem tajfunów, które mogą wystąpić każdego roku.

Temperatury powietrza rutynowo wzrastają powyżej 31°C, co sprawia, że sierpień jest dobrym czasem na odwiedzenie co najwyżej klimatyzowanych kasyn.

Pogoda we wrześniu

Wrzesień jest ostatnim miesiącem pory deszczowej, kiedy może padać przez cały dzień z ryzykiem burz tropikalnych lub tajfunów.

Temperatury prawie nie spadają w porównaniu do lata, średnio około 30°C.

Pogoda w październiku

W październiku pogoda znacznie się poprawia. Od czasu do czasu może wystąpić tajfun lub burza tropikalna, ale średnio pada tylko 6 dni w miesiącu i zwykle tylko w postaci lekkich i krótkich opadów deszczu.

Termometr wskazuje średnio 28°C.

Pogoda w listopadzie

Listopad jest jednym z najlepszych miesięcy do odwiedzenia Makau.

Niebo jest przeważnie bezchmurne, a opady deszczu zdarzają się bardzo sporadycznie. Temperatury w ciągu dnia oscylują wokół przyjemnych 25 °C, a wilgotność jest na stosunkowo niskim poziomie.

Pogoda w grudniu

Grudzień to świetny miesiąc na zwiedzanie miasta, spacery na świeżym powietrzu i odkrywanie zabytków.

Temperatury zazwyczaj oscylują w granicach 20°C, a przez większość dni niebo jest słoneczne i bezchmurne.

Tabela temperatur w ciągu roku

Makau - Stan miasta można odwiedzić w dowolnym momencie

Miesiąc
Pogoda
Powietrze
styczeń
słońce
18 °C
luty
słońce
18 °C
marsz
słoneczny
21 °C
kwiecień
deszcz
25 °C
może
deszcz
28 °C
czerwiec
deszcz
30 °C
lipiec
deszcz
32 °C
sierpień
deszcz
32 °C
wrzesień
deszcz
30 °C
październik
słońce
28 °C
listopad
słońce
24 °C
grudzień
słońce
20 °C

Kiedy przejść do Makau

Idealny czas na wizytę w Makau to okres od końca października do końca stycznia, kiedy temperatury wynoszą około 22-28 stopni, a wilgotność jest znacznie niższa niż latem. Odwiedziny w miesiącach letnich stanowią wyzwanie dla przebywania na świeżym powietrzu, ponieważ temperatury oscylują wokół 30-34 stopni i łączą się z bardzo wysoką wilgotnością, tworząc nieodpowiednią pogodę na dłuższe pobyty na świeżym powietrzu.

Wybierz najlepsze zakwaterowanie z widokiem na Makau

Makau jest jednak miejską destynacją i na przykład podczas pobytu w kasynach na wyspie Taipa nie trzeba opuszczać klimatyzowanych pomieszczeń przez cały czas.

Jakie są najlepsze miesiące na wizytę?

Stała pogoda z najmniejszą ilością opadów i najbardziej komfortowymi temperaturami między 22 a 28°C panuje od października do stycznia. W tym okresie deszcz pada średnio raz na 3 dni, zwykle wieczorem lub w nocy. Deszcz jest sporadyczny i występuje tylko w postaci krótkich opadów.

Listopad, grudzień i początek stycznia to miesiące z czystym lub częściowo zachmurzonym niebem i czystym powietrzem, zachęcającym do zwiedzania, na przykład z Macao Tower.

Kiedy jest pora deszczowa w Makau?

Najsilniejsze deszcze występują w czerwcu, a pora deszczowa kończy się pod koniec września i na początku października. W tych miesiącach deszcz może padać nawet kilka razy dziennie, w tym długotrwałe ulewy.

W tym okresie występuje średnio 18 deszczowych dni w miesiącu.

Czy w Makau występują tajfuny?

Tak, Makau leży w strefie częstych tajfunów i burz tropikalnych. Silny tajfun uderza w Makau średnio raz w roku.

Sezon huraganów trwa od lipca do października. Statystycznie najwięcej tajfunów występuje na początku września lub pod koniec sierpnia.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.