Makau
Makau

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odwiedzeniem Makau

Makau - wiza turystyczna

Krystof Hajek zaktualizowany 26. 1. 2024

Jakich dokumentów podróżnych potrzebuję, aby podróżować do Makau? Czy mogę przekroczyć granicę między Hongkongiem a Makau lub Chinami kontynentalnymi bez wizy?

10 najlepszych hoteli w Makau

Wiza

Chociaż Makau jest oficjalnie częścią Chin, utrzymuje własną politykę wizową do co najmniej 2049 roku dzięki swojej rozległej autonomii.

W przeciwieństwie do Chin kontynentalnych, które wymagają uzyskania wizy w ambasadzie, obywatele zdecydowanej większości krajów na świecie nie potrzebują wizy, aby wjechać do Makau.

Paszport ważny przez kolejne 6 miesięcy po opuszczeniu kraju wystarczy, aby podróżować do Makau.

Pełne informacje na temat wiz i wymogów wjazdowych można znaleźć na oficjalnej stronie rządu Makau: gov.mo.

Podróż do Hongkongu

Hongkong ma taki sam status w Chinach jak Makau i również nie wymaga od podróżnych posiadania miejsc turystycznych. Hongkong jest jednak odrębną jednostką autonomiczną, dlatego podróżując z Makau do Hongkongu należy posiadać paszport. Wiza nie jest wymagana.

Podróż z Hongkongu do Makau autobusem lub statkiem jest bezpośrednia (poza Chinami).

Podróż do Chin

Musisz mieć wizę podczas podróży z Makau do Chin kontynentalnych, mimo że technicznie jest to jeden kraj. Chiny nie zezwalają nawet na krótkoterminowy bezwizowy wjazd na granicy lądowej podczas podróży z Makau.

Inne dokumenty

Makau ma bardzo otwarte podejście do swojej polityki migracyjnej. Nie ma kontroli zakwaterowania ani pieniędzy. Po przyjeździe należy wypełnić dokument pobytu imigracyjnego, który jest wydawany w samolocie.

Makau nie wymaga biletu powrotnego ani biletu do następnego miejsca docelowego, ale linia lotnicza może tego wymagać i warto mieć wszystko przygotowane.

Przepisy celne

Przy wjeździe do Makau cudzoziemcy muszą wypełnić kartę przyjazdu.

W ramach ruchu bezcłowego każda osoba może wwieźć 1 litr alkoholu, 100 papierosów, 10 cygar lub 100 gramów tytoniu.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.