Makau - bezpieczeństwo i zdrowie

Makau

Jakie są zagrożenia dla zdrowia w Makau? Czy to miejsce jest bezpieczne i gdzie występują najwyższe wskaźniki przestępczości?

Wybierz hotel z widokiem na Makau

Zagrożenia dla zdrowia

Latem w Makau robi się naprawdę gorąco, a hotele są w szczególności bardzo klimatyzowane. Zaleca się zabranie ze sobą lekkiej bluzy lub swetra, jeśli planujesz dłuższy pobyt w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Poziom higieny w restauracjach jest na dobrym poziomie, a jeśli przestrzegasz podstawowych zasad higieny, nie sądzimy, abyś musiał się szczepić.

W Makau nie występują egzotyczne choroby.

Opieka zdrowotna i możliwe leczenie

Makau jest uważane za bardzo zaawansowany kraj z wysoko rozwiniętą i doskonałą opieką zdrowotną.

Wszyscy turyści muszą pamiętać, że za leczenie płaci się gotówką natychmiast po wizycie u lekarza, a z firmą ubezpieczeniową można uzyskać zwrot kosztów dopiero po fakcie.

Woda pitna

Chociaż woda z kranu jest oficjalnie zdatna do picia, miejscowi gotują, filtrują lub kupują wodę butelkowaną. Ogólnie zaleca się picie wody butelkowanej.

Obowiązkowe szczepienia

W Makau nie są wymagane żadne szczepienia; jest to standardowy kraj rozwinięty, w którym nie występują choroby tropikalne.

Ryzyko katastrof

Sezon tajfunów trwa od lipca do września, a Makau ma dobrze rozwinięty system wczesnego ostrzegania. Poziomy ryzyka mają skalę od 1 do 10, a przy poziomach 8-10 nie zaleca się wychodzenia z domu.

Silny tajfun nawiedza Makau średnio raz na 3 lata.

Przestępczość

Makau jest bezpiecznym krajem o niskim wskaźniku przestępczości. Należy jednak uważać na kieszonkowców, zwłaszcza w zatłoczonych miejscach turystycznych w historycznym centrum.

Mogą być również nękani na ulicy przez prostytutki nagabujące klientów lub osoby proszące o pieniądze. Są przyzwoicie ubrani (często w garniturach) i są oszustami.

W Makau rzadko dochodzi do poważnych przestępstw, takich jak morderstwa, porwania czy gwałty.

Ważne kontakty

Podczas pobytu w Makau należy znać następujące numery telefonów.

  • Straż pożarna: 999 / 110 / 112
  • Pogotowie ratunkowe: 999 / 110 / 112
  • Policja: 999 / 110 / 112

Międzynarodowy numer kierunkowy Hongkongu to +853.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.