Makau - mapa i geografia

Makau

Szukasz lokalizacji Makau na mapie? Znajdź wszystkie interesujące miejsca geograficzne w Makau.

Wybierz hotel z najlepszą centralną lokalizacją

Gdzie to jest Makau?

Makau znajduje się w południowych Chinach na małym półwyspie i 1 wyspie. Jego brzegi obmywane są przez Morze Południowochińskie.

Miasto sąsiaduje z Chinami kontynentalnymi, a po wybudowaniu kompleksu tuneli i mostów "HZMB" ma granicę lądową ze Specjalnym Regionem Administracyjnym Hongkong.

Mapa Makau online

Sprawdź kilka map Makau, aby łatwo dowiedzieć się, gdzie się zatrzymać, gdzie jest największe skupisko atrakcji lub szlaków turystycznych.

Geografia

Makau składa się z Półwyspu Makau i 2 dawnych wysp na południu, Taipa i Coloane. Rekultywacja pomiędzy wyspami stworzyła nowy obszar Cotai, który jest głównie domem dla nowych kasyn. Obszar ten skutecznie połączył wyspy Taipa i Coloane w jedną dużą wyspę.

Zwykle cała wyspa nazywana jest Taipa lub Cotai, a termin "Coloane" jest używany szczególnie w odniesieniu do wioski z kolonialną architekturą na południu wyspy.

Od 1912 r. powierzchnia wyspy potroiła się z 40 do 115 kilometrów kwadratowych dzięki budowie nowych sztucznych wysp i półwyspów. Makau jest jednym z najmniejszych terytoriów na świecie.

Półwysep i wyspy są połączone mostami.

Makau sąsiaduje z Zhuhai na granicy z Chinami i istnieje duża wymiana towarów między tymi dwoma miastami oraz ruch ludności w obu kierunkach.

Makau nie posiada pól ani rozległych obszarów naturalnych. Jedynym zalesionym obszarem jest dawna wyspa Coloane, przez którą prowadzi kilka szlaków turystycznych.

Makau w liczbach

Na koniec tego rozdziału przedstawiamy także kilka ciekawych rekordów geograficznych Makau.

  • Najwyższa góra - Coloane Alto (172 m n.p.m.)
  • Najdłuższa rzeka - Makau nie posiada naturalnych rzek
  • Obszary sąsiadujące - 2 (Chiny kontynentalne, Hongkong)
  • Długość linii brzegowej - 90 km
Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.