Makau - gdzie spać

Makau

Makau to popularne miejsce wśród miłośników hazardu i kasyn, ale także świetne miejsce na jednodniową lub dwudniową wycieczkę z Hongkongu.

Sprawdź nasze wskazówki dotyczące konkretnych hoteli, najlepszych dzielnic i cen hoteli w Makau.

Gdzie zarezerwować hotel w Makau

Duże kurorty z kasynami należą do najdroższych hoteli w Azji, ale można też znaleźć hotele w rozsądnych cenach, zwłaszcza w historycznym centrum.

W tradycyjnie silnym portalu Azji Południowo-Wschodniej agoda.com Makau oferuje również najwięcej miejsc noclegowych. Zwłaszcza jeśli chodzi o tańsze hostele, na Agoda jest większy wybór niż na innych portalach.

Z drugiej strony, w przypadku większych międzynarodowych i luksusowych hoteli, zazwyczaj lepiej jest dokonać rezerwacji za pośrednictwem Agoda. booking.com.

Ogólnie jednak, nawet w przypadku mniejszych hoteli, nie można powiedzieć, że Agoda jest zawsze wygodniejsza. Zawsze warto porównać dwa główne portale.

Najlepsze dzielnice w Makau i wskazówki dotyczące hoteli

Makau nie jest rozległym miastem i faktycznie ma tylko dwa główne obszary, w których znajduje się większość hoteli.

Półwysep Makau (Sé)

Najlepsza część miasta, jeśli chcesz zwiedzić historyczne centrum i starsze części Makau. Na półwyspie znajdują się również główne drogowe i piesze przejścia graniczne do Chin i Hongkongu oraz "port zewnętrzny".

Jeśli zatrzymasz się na Półwyspie Makau, historyczne centrum i promenady wokół hoteli Wynn lub Sands są łatwo dostępne pieszo.

Tanie hotele bez kasyn do 100 usd/noc

  • Hotel Guia *** - Dobrze oceniany lokalny hotel położony w spokojniejszej okolicy na wzgórzu w pobliżu latarni morskiej Guia
  • Holiday Inn Macau **** - klasyczny hotel międzynarodowej sieci, dogodnie położony w centrum miasta i z łatwym dostępem do usług w najbliższej okolicy
  • Legend Palace Hotel **** - duży, dobrze oceniany hotel, idealny dla osób poszukujących zakwaterowania w pobliżu portu zewnętrznego

Świetne hotele z kasynami

Chociaż główny obszar hazardu znajduje się w nowoczesnej części Taipa, nawet w centrum można znaleźć duże kurorty z kasynami, które zapoczątkowały erę Makau jako światowego centrum hazardu na przełomie tysiącleci.

Wyspa Taipa

Znane również jako Cotai, centrum wyspy Taipa jest wypełnione prawie wyłącznie ogromnymi kompleksami hotelowymi i kasynowymi.

Zatrzymaj się tutaj, jeśli podróżujesz do Makau głównie dla kasyn.

Tanie ośrodki do 120 USD za noc:

Największe kasyna:

Ceny hoteli w Makau

Makau nie jest typowym tanim azjatyckim miastem, ale drogą metropolią porównywalną na przykład do sąsiedniego Hongkongu.

Zakwaterowanie w ładnych 4* hotelach w pobliżu centrum lub kasyn można uzyskać już od 120 usd, podczas gdy najtańsze 5* hotele zaczynają się od około 180 usd za noc.

Najtańsze zakwaterowanie w Makau jest zwykle poza sezonem, od maja do października, podczas gdy najdroższe jest od grudnia do marca. Ponieważ jednak Makau nie jest typowym miejscem na wakacje, różnice w cenach nie są tak oszałamiające, jak na przykład w tajskich kurortach czy na Bali.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.